Що краще: КТ чи МРТ головного мозку?

Як комп’ютерна томографія, так і магнітно-резонансна томографія використовуються у медичній практиці задля дослідження функціонування головного мозку, щоправда, призначення тої чи іншої процедури різняться залежно від потреб діагностики та наявної проблеми, з якою звернувся пацієнт.

 

Чим відрізняється КТ від МРТ головного мозку?

 

Принцип дії КТ полягає у використанні рентгенівських променів для створення серії деталізованих зображень внутрішніх структур головного мозку задля виявлення травм голови, пухлин, інфекцій, крововиливів та судинних захворювань. Для проведення КТ пацієнту потрібно лягти на висувну кушетку томографа та зафіксувати голову у нерухомому положенні, після чого кушетка переміщується в тунель томографа й робиться низка знімків.

МРТ ж передбачає створення потужного магнітного поля для обстеження м’яких тканин і судин, аби діагностувати пошкодження та ураження після інсульту. Таким чином лікар може зробити висновки про стан судин і наявність, локалізацію, форми та розмір новоутворень, гематом та тромбів. Пацієнту необхідно лягти на висувний стіл, який потім заїжджає всередину апарату, де створено потужне магнітне поле. Апарат пошарово сканує організм, а комп’ютер передає зображення на екран.

Тож, КТ є ефективним методом для обстеження кісток черепа, судин мозку та діагностики крововиливів у порожнину черепа, тоді як МРТ надає можливість отримати деталізоване зображення м’яких тканин.

 

У якому разі роблять КТ головного мозку?

 

КТ головного мозга в ЗапорожьеЛікарі призначають КТ головного мозку за наявності таких симптомів:

  1. Сильний головний біль.
  2. Параліч.
  3. Порушення плавності мови, різке погіршення зору.
  4. Епілептичні напади.
  5. Порушення мозкового кровообігу.
  6. Втрата чутливості певних частин тіла.
  7. Черепно-мозкова травма, що супроводжується втратою свідомості, ліквореєю, блювотою.
  8. Гідроцефалія.
  9. Патологія зубно-щелепної системи.

За допомогою комп’ютерної томографії лікар може виявити перелом основи черепа, аномалії розвитку, крововиливи, гематоми, абсцес, енцефаліт та сторонні предмети.

Записатися на комп’ютерну томографію різних напрямів ви можете у ЦКТ «Преміум» у Запоріжжі. У діагностичному центрі працюють лише висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти, які застосовують індивідуальний підхід до кожного та гарантують точність результатів досліджень.

 

У якому разі треба робити МРТ мозку?

 

МРТ головного мозга в ЗапорожьеПоказання для здійснення МРТ мозку наступні:

  1. Підозра на наявність доброякісних чи злоякісних новоутворень.
  2. Біль у голові, запаморочення.
  3. Погана орієнтація у просторі.
  4. Психоневрологічні порушення.
  5. Зміни в структурі мозку.
  6. Епілепсія.
  7. Підозра на енцефаліт чи менінгіт.
  8. Порушення функціонування органів зору та слуху з незрозумілих причин.
  9. Порушення пам’яті та концентрації уваги.

Спираючись на результати дослідження, лікар може виявити аневризми судин головного мозку, патології очних орбіт та внутрішнього вуха, зафіксувати ознаки розсіяного склерозу, інсульту, наявність пухлин, черепно-мозкові травми, патології навколоносових пазух, судинні мальформації, запальні захворювання тощо.