Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ стегна


Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

кт бедраКомп'ютерна томографія стегна - це швидкий, ефективний і високоінформативний метод візуалізації даної області. На знімках томографії видно, в якому стані знаходиться стегнова кістка і навколишні її м'які тканини. Сканування дозволяє побачити наслідки травм і переломів, а також діагностувати ряд серйозних захворювань.

Показання до проведення Комп'ютерна томографія стегна

Сканування стегнової кістки може знадобитися пацієнтам, у яких спостерігаються такі симптоми:

  • порушення функцій нижніх кінцівок;
  • підвищена температура;
  • припухлість і гематоми в області стегна;
  • паталогічні переломи.

За допомогою КТ стегнової кістки можна діагностувати такі захворювання:

  • остеопороз;
  • хвороба Пертеса;
  • остеомієліт;
  • артрит;
  • остеоартрит;
  • дисплазію.

Підготовка до проведення КТ стегнової кістки

кт бедраКомп'ютерна томографія твердих тканин вкрай рідко проводиться з контрастним посиленням, тому в більшості випадків готуватися до процедури не треба. Якщо ж лікарю потрібно, наприклад, з'ясувати характер паталогічного вогнища (пухлина або запалення), може знадобитися контраст. У цьому випадку як мінімум за три години до обстеження варто відмовитися від прийому їжі. Варто зазначити, що у контрасту є протипоказання. КТ з болюсним посиленням протипоказана вагітним жінкам і не рекомендується годуючим матерям. Останні можуть пройти дослідження, але після неї таким пацієнткам варто відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

КТ стегна з контрастуванням

У рідкісних випадках комп'ютерну томографію стегна проводять з контрастом. На обстеження варто прийти з порожнім шлунком. Незадовго до сканування пацієнту введуть внутрішньовенно йодовмісних препарат, який забарвить судини і м'які тканини. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Пацієнта просять лягти на пересувний стіл і зайняти максимально зручне положення. Під час процедури рухатися заборонено, інакше фотографії можуть бути нечіткими. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області, перебувати в закритому просторі пацієнту не доведеться. Обстеження проходить під контролем лікаря, який спостерігає за пацієнтом з сусідньої кімнати. КТ без контрасту триває всього кілька хвилин, з болюсним посиленням - 15 хвилин максимум.