До уваги пацієнтів та відвідувачів!

Послуги

КТ головного мозку


Комп'ютерна томографія головного мозку - інформативна діагностика на базі рентгенівського випромінювання. В процесі обстеження томограф робить набір рентгенівських знімків в декількох площинах, після чого отримана інформація опрацьовується в комп'ютері. У підсумку, лікар отримує детальне зображення мозку і може поставити правильний діагноз. КТ має низку переваг перед іншими видами діагностики. Так, рентгенографія менш інформативна, а МРТ поступається в ранній діагностиці крововиливу в речовину головного мозку.

Показання до проведення комп'ютерної томографії головного мозку

Найчастіше КТ призначають, щоб виявити такі аномалії і порушення:

 • травми мозку;
 • запальні процеси;
 • судинні порушення;
 • структурні аномалії;
 • крововиливи та гематоми;
 • травми основи черепа.

Також КТ головного мозку ефективна в разі проблем зі слухом, зором, мовою, пам'яттю і при регулярних головних болях. На томографію відправляють пацієнтів, які скаржаться на головні болі невідомого походження і непритомність. Екстрена діагностика необхідна при важких травмах голови або при симптомах крововиливу в мозок.

Підготовка до проведення КТ головного мозку

До даного дослідження готуватися не треба. Виняток - томографія з контрастом, її проводять на порожній шлунок. Безпосередньо перед процедурою необхідно позбутися від будь-яких металевих предметів, включаючи зубні протези і слухові апарати.

КТ головного мозку з контрастуванням

У ряді ситуацій призначають томографію з контрастною речовиною. Це кращий спосіб виявити проблеми судин головного мозку. Контраст виділяє на знімках аневризми, стенози, судинні мальформації та тромби. Найчастіше введення контрастної речовини в організм не викликає дискомфорту. Зазвичай пацієнти відчувають приємне тепло у всьому тілі і присмак металу в роті.

Як проходить дослідження

Для діагностики використовують томограф. Він являє собою короткий тунель, в який розміщують рухомий стіл з пацієнтом. В апараті знаходиться тільки досліджувана частина тіла, в даному випадку голова. Під час процедури вкрай важливо не рухатися. У момент дослідження лікар очікує в іншій кімнаті, спілкується з пацієнтом за допомогою мікрофона, але в будь-який момент можна звернутися до лікаря за допомогою або підтримкою. КТ головного мозку не викликає хворобливих відчуттів і дискомфорту. Єдиний неприємний момент - це лежати без руху від 5 до 15 хвилин.

Протипоказання до комп'ютерної томографії

Даний вид діагностики протипоказаний вагітним жінкам. Дітям томографію роблять в крайніх випадках. Годуючим матерям КТ головного мозку не протипоказана, але проводити її варто тільки в крайніх випадках. Якщо жінці введуть контрастну речовину, їй доведеться відмовитися від годування груддю на найближчу добу. Також до томографії не допускають пацієнтів з вагою понад 150 кілограмів. Це пов'язано з технічними особливостями апарату.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ придаткових пазух


Комп'ютерна томографія придаткових пазух - метод діагностики стану придаткових пазух носа, лицьового скелета. Ці органи відрізняються особливою фізіологічною будовою, тому тільки томографія дозволяє детально вивчити стан твердих структур і м'яких тканин. КТ дає набагато більше інформації, ніж рентгенографія. МРТ поступається цьому методу діагностики, так як не підходить для обстеження твердих тканин і порожнистих органів.

Показання до проведення КТ придаткових пазух

Обстеження придаткових пазух проводять при:

 • травмах голови;
 • регулярних болях в області голови;
 • проблемах з підрядними пазухами носа;
 • різних новоутвореннях носоглотки і кісток лицевого черепа;
 • тривалій підвищеній температурі (37-37,2 градусів протягом декількох тижнів);
 • наявності в анамнезі хірургічних втручань в області ЛОР-органів;
 • помітних погіршення слуху;
 • об'ємних утвореннях;
 • зміни черепа внаслідок травми.

Крім цього КТ придаткових пазух можуть призначити в процесі консервативного лікування, щоб переконатися, що воно має результат.

Підготовка до проведення КТ придаткових пазух

У більшості випадків томографію органів «вуха-горла-носа» проводять з контрастною речовиною. Знімки без контрасту приносять не набагато більше інформації, ніж звичайна рентгенографія. До звичайної томографії готуватися не потрібно. Обстеження з контрастом проводять натщесерце.

КТ придаткових пазух з контрастуванням

Для отримання точних даних і детальної візуалізації органів «вуха-горла-носа» використовують контрастування. Перед процедурою пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальні йодовмісні речовини. Препарат заповнює кровоносні судини і пухлинні утворення, що відразу ж відображається на знімках.

Як проходить обстеження

Комп'ютерна томографія придаткових пазух проходить швидко і безболісно. Пацієнту не доводиться лежати в закритому просторі, в апараті знаходиться тільки досліджувана область. І хоча лікар знаходиться в сусідній кімнаті, пацієнт може підтримувати з ним зв'язок через мікрофон. Як правило, процедура триває 5-15 хвилин. Перед обстеженням необхідно зняти з себе всі металеві предмети, включаючи зубні протези і слухові апарати.

Вартість без контрасту: 700 грн
Вартість з в/в контрастом: 1700 грн
Записатися

КТ краніоорбітальної ділянки


Комп'ютерна томографія краніоорбітальні ділянки - це швидке, точне і високоінформативне дослідження орбіт. На знімках томографії чітко видно навіть незначні патологічні зміни. Завдяки тривимірній картинці можна діагностувати ряд серйозних захворювань і призначити ефективне лікування.

Показання до проведення КТ краніоорбітальні ділянки

Обстеження очниць потрібно в наступних ситуаціях:

 • порушення кровообігу;
 • інфекції;
 • новоутворення різного характеру;
 • сторонні предмети;
 • запальні процеси;
 • пухлини;
 • травми черепа з пошкодженням стінок орбіти;
 • аномалії розвитку.

Підготовка до проведення КТ краніоорбітальні ділянки

До томографії без болюсного посилення готуватися не потрібно. Якщо ж потрібно контраст, то перед дослідженням слід припинити прийом їжі не менше ніж за 3 години. Перед обстеженням рекомендується рясне пиття, щоб потім контраст швидше вийшов з організму.

КТ краніоорбітальні ділянки з контрастуванням

Для кращої візуалізації нервових закінчень, кровоносних судин і м'яких тканин комп'ютерна томографія проводиться з болюсним посиленням. В цьому випадку незадовго до обстеження пацієнту вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісних препарат. Контрастна речовина швидко поширюється по кровоносній системі організму, фарбуючи судини і накопичуючись в м'яких тканинах. Після томографії нічого робити не потрібно, контраст вийде природним шляхом протягом доби.

Варто зазначити, що у контрастної речовини є деякі протипоказання. Так, препарат не можна вводити вагітним жінкам, а також пацієнтам з нирковою недостатністю, тяжкими формами цукрового діабету і алергією на йод. Годуючим матерям дану процедуру призначають в крайніх випадках. Після КТ потрібно відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Як проходить дослідження

Пацієнт проходить обстеження в положенні лежачи. Перед скануванням його просять зручно розташуватися на спеціальному пересувному столику, який заїде в кільцеву частину томографа. Апарат буде здійснювати кругові рухи в області дослідження, пацієнту не доведеться чекати в закритому просторі. З сусідньої кімнати за процедурою спостерігає лікар, звернутися до нього можна через мікрофон. Як правило, сканування не викликає неприємних відчуттів. КТ без контрасту триває кілька хвилин, з посиленням - до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ скроневих кісток


Комп'ютерна томографія скроневих кісток - неінвазивний і найбільш ефективний метод діагностики даної анатомічної зони. КТ дає вичерпну інформацію про будову і стан скроневих кісток, соскоподібного відростка, пористих структур, а також середнього і внутрішнього вуха, слухового проходу. На знімках видно навіть незначні морфологічні зміни і новоутворення. Рентгенографія менш інформативна, а МРТ не підходить для обстеження кісткових структур.

Показання до проведення КТ скроневих кісток

Томографію скроневих кісток проводять у разі травм і переломів. Планове обстеження призначають в наступних ситуаціях:

 • гострі запальні захворювання, наприклад, отит;
 • дегенеративні зміни кістки;
 • новоутворення різного характеру;
 • абсцеси та інфекції;
 • отосклероз;
 • крововилив в м'які тканини скроневої області.

Підготовка до проведення КТ скроневих кісток

Найчастіше томографію скроневих кісток проводять без контрасту. Готуватися до процедури не потрібно. Якщо ж лікар наполягає на скануванні з болюсним посиленням, то необхідно за 3 години до дослідження припинити прийом їжі. Вагітним жінкам контраст протипоказаний. Для матерів-годувальниць небажаний, але припустимо. Тільки після процедури потрібно відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

КТ скроневих кісток з контрастуванням

У рідкісних випадках, коли лікарю потрібно отримати вичерпну інформацію про м'які тканини і судини скроневої області, КТ скроневих кісток проводиться з контрастним підсиленням. Пацієнту вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат. Речовина поширюється по організму, фарбуючи судини і м'які тканини, завдяки чому вони краще візуалізуються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Комп'ютерна томографія не примушує пацієнта знаходитись в закритому просторі. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області. У цей час пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Рухатися під час сканування можна, тому потрібно спочатку зайняти зручну позу. За процесом томографії спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок між лікарем і пацієнтом підтримується за допомогою спикерфона. Як правило, томографія триває всього кілька хвилин, процедура з контрастом займає трохи більше часу.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ шийного відділу хребта


Комп'ютерна томографія шийного відділу хребта - найпростіший і результативний діагностичний метод, який дозволяє вивчити кісткові структури даної зони. На знімках видно спинний мозок, хребетний канал, а також міжхребцеві елементи, однак обстеження не дає детального зображення структур спинного мозку, поступаючись діагностиці за допомогою МРТ. Завдяки обстеженню можливо діагностувати різні захворювання даного відділу хребта, виявити аномалії розвитку, пухлинні утворення і крововиливи.

Показання до проведення КТ шийного відділу хребта

Найчастіше томографію призначають з метою виявити порушення цілісності даного відділу. Але є й інші підстави для сканування:

 • головні болі неясного походження;
 • остеохондроз;
 • мієлопатія;
 • стеноз хребетного каналу;
 • неодноразова втрата свідомості;
 • міжхребетні грижі;
 • пухлини різного характеру;
 • переломи хребців;
 • спондильоз;
 • нестабільність хребців;
 • ревматичні захворювання;
 • аномалії розвитку хребців;
 • крововилив в спинний мозок.

Підготовка до проведення КТ шийного відділу хребта

Томографію цієї зони проводять без попередньої підготовки. Якщо сканування проводилось раніше, варто взяти до лікаря його результати.

КТ шийного відділу хребта з контрастом

У ряді ситуацій призначають томографію з контрастною речовиною. Найчастіше введення контрастної речовини в організм не викликає дискомфорту. Зазвичай пацієнти відчувають приємне тепло у всьому тілі і присмак металу в роті.

Як проходить дослідження

Сканування роблять в апаратній кімнаті, обладнаній томографом. Ще до сканування рекомендують зняти з себе будь-які металеві предмети, в тому числі зубні протези і слухові апарати. Потім потрібно зручно розташуватися на спеціальному пересувному столику. В процесі обстеження кільце томографа обертається навколо досліджуваної області, а столик з пацієнтом рухається в горизонтальній площині. Лікар спостерігає за дослідженням через скло із сусідньої кімнати. Для підтримки зв'язку з пацієнтом використовують спікерфон.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ грудного відділу хребта


Комп'ютерна томографія грудного відділу хребта - простий і високоінформативний спосіб візуалізації стану кісткової тканини, хребетного каналу і кісткового мозку. КТ - найбільш ефективний спосіб аналізу пухлинних новоутворень, а також запальних і дегенеративних захворювань твердих тканин.

Показання до проведення КТ грудного відділу хребта

Сканування підвищує шанси на виявлення десятків серйозних порушень. Цю процедуру призначають, щоб поставити або підтвердити такі діагнози:

 • аномалії розвитку хребців;
 • остеопороз;
 • біль у спині;
 • перелом хребців;
 • остеоартроз;
 • пухлини і метастази хребців;
 • патологічні аномалії постави;
 • травми спини;
 • спондильоз;
 • хвороба Бехтерева;
 • стеноз хребетного каналу;
 • деструктивні процеси в хребті;
 • крововилив в спинний мозок.

Підготовка до проведення КТ грудного відділу хребта

Заздалегідь готуватися до сканування цієї зони не треба. Пацієнту потрібно вчасно з'явитися на скринінг, принести напрямок від лікаря і результати минулих сканувань, якщо вони проводилися.

КТ грудного відділу хребта з контрастуванням

Комп'ютерну томографію будь-яких твердих тканин роблять без болюсного посилення.

Як проходить дослідження

КТ даної зони проходить безболісно і забирає максимум 20 хвилин. В процесі скринінгу пацієнт, не рухаючись, лежить на пересувному столику, навколо якого обертається томограф. Апарат працює безпосередньо в зоні дослідження, тому пацієнтові не доводиться перебувати в закритому просторі. Діагност стежить за скануванням через скло із сусідньої кімнати. Зв'язок з пацієнтом підтримується за допомогою спікерфона.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ попереково-крижового відділу хребта


Комп'ютерна томографія попереково-крижового відділу хребта - швидка, точна і інформативна діагностика даної анатомічної області. В результаті візуалізуються всі компоненти попереково-крижового відділу: безпосередньо хребці, різні міжхребцеві елементи і м'які тканини, розташовані в цій зоні. На знімках видно навіть мінімальні зміни, аномалії і порушення, що сприяє постановці правильного діагнозу і призначення ефективного лікування.

Показання до проведення КТ попереково-крижового відділу хребта

Найбільш часто сканування потрібно для виявлення причин гострого болю в зоні спини і при травмах. КТ також роблять у таких ситуаціях:

 • остеопороз;
 • остеохондроз;
 • переломи хребців;
 • стеноз хребетного каналу;
 • спондильоз;
 • пухлини хребців різного характеру;
 • міжхребцеві грижі;
 • аномалії розвитку хребців;
 • нестабільність хребців;
 • крововиливи.

Підготовка до проведення КТ попереково-крижового відділу хребта

Контрастне посилення не потрібно. Отже, готуватися до процедури не треба.

КТ попереково-крижового відділу хребта з контрастуванням

На знімках чітко видно будь-які тверді структури, тому немає підстав використовувати болюсное посилення.

Як проходить дослідження

Скринінг даної області не супроводжується хворобливими або неприємними відчуттями і забирає максимум 15 хвилин. Весь цей час пацієнтові варто зберігати нерухомість, інакше фотографії можуть бути нечіткими. В процесі діагностики пацієнт лежить на спині в максимально зручній позі на рухомому столику, навколо якого рухається кільце томографа. За процесом сканування спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок з пацієнтом підтримується за допомогою спікерфона.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ крижово-куприкового відділу хребта


Комп’ютерна томографія крижово-куприкового відділу хребта – унікальний метод, який дозволяє детально дослідити морфологію кінцевого відділу хребтового стовпа. Крижі представляють собою злиття п’яти тіл крижових хребців в єдину кістку і беруть участь у формуванні таза. Куприк складається із 3-5 зрощених разом сегментів кістки і попри те, що куприк вважають рудиментарною структурою, він грає важливу роль у розподілі навантаження в положенні сидячи. Дана ділянка схильна до частого травмування після падінь, що призводить до розвитку стійкого больового синдрому. Також дистрофічні процеси крижово-куприкового відділу можуть виникати у жінок після пологів великим плодом і викликати ішемізацію куприкового нервового сплетіння.

Показання до проведення КТ крижово-куприкового відділу хребта

Метою діагностики є візуалізація цієї анатомічної ділянки в різних проекціях і підтвердження або виключення патологічних змін. Сканування крижово-куприкової зони проводиться в наступних випадках:
 • травма;
 • кокцигодинія (болі в куприку);
 • остеопороз;
 • аномалії розвитку;
 • деструкція кісткових структур різноманітної етіології (сепсис, туберкульоз, метастатичне ураження);
 • крижово-куприкові хондроми.

Підготовка до проведення КТ крижово-куприкового відділу хребта

Ця процедура не вимагає попереднього дотримання дієти або зміни звичного способу життя.

КТ крижово-куприкового відділу хребта з контрастуванням

Кісткова тканина добре візуалізується на томограммах без додаткового контрастного посилення.

Як проходить дослідження

Сканування відбувається швидко і не приносить неприємних відчуттів. Пацієнту необхідно лише зберігати нерухомість протягом кількох хвилин, лежачи на столику. Лікар контролює процесс дослідження і підтримує зв’язок за допомогою спікерофона.
Вартість без контрасту: 700 грн
Вартість з в/в контрастом: 1700 грн
Записатися

КТ плечового суглоба


Комп'ютерна томографія плечового суглоба - найбільш ефективний і простий спосіб вивчити будову і стан самого суглоба, а також навколишні його м'які тканини і кровоносні судини. За допомогою сканування можна виявити навіть невеликого розміру новоутворення, пухлинні і запальні процеси, наслідки травм і переломів.

Показання до проведення КТ плечового суглоба

Найчастіше комп'ютерна томографія плечового суглоба проводиться в наступних цілях:

 • виявлення запалення суглоба;
 • діагностика травм, вивихів і переломів;
 • виявлення інфекції;
 • пошук пухлин;
 • виявлення пошкоджених м'язів, зв'язок і сухожиль;
 • планування операції;
 • контроль лікування.

Підготовка до проведення КТ плечового суглоба

Готуватися до томографії потрібно тільки в тому випадку, якщо потрібно контрастне посилення. У цьому випадку за кілька годин до обстеження варто відмовитися від прийому їжі, а ще краще прийти на сканування натщесерце. Варто відзначити, що КТ з контрастом протипоказано вагітним жінкам і не рекомендується годуючим матерям.

КТ плечового суглоба з контрастуванням

Сканування кісткових і хрящових структур не вимагає болюсного посилення. Якщо ж лікарю потрібно подивитися на стан судин і м'яких тканин області плеча, томографію проводять з контрастом. За кілька хвилин до скринінгу пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Контрастна речовина швидко поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і м'які тканини. Завдяки цьому на знімках чітко видно всі компоненти плеча. Лікар може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.

Як проходить дослідження

Пацієнта просять лягти на пересувну кушетку і зайняти максимально зручне положення. Під час сканування рухатися не можна, щоб якість знімків не постраждала. Перед процедурою потрібно зняти з себе всі металеві предмети. В процесі обстеження пацієнт не буде знаходитися в закритому просторі, так як кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області. Лікар спостерігає за процесом із сусідньої кімнати і підтримує зв'язок з пацієнтом за допомогою спікерфона. КТ без контрасту триває всього кілька хвилин, сканування з болюсним посиленням займає не більше двадцяти хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ ліктьового суглоба


Комп'ютерна томографія ліктьового суглоба - сучасний і високоінформативний діагностичний метод, який дозволяє вивчити будову і стан кісткових і хрящових структур в ліктьовій області. На знімках чітко видно наявні аномалії розвитку, пухлини, запальні процеси та інші порушення. КТ - кращий метод діагностики даної анатомічної зони, так як триває всього кілька хвилин і дає максимум інформації.

Показання до проведення КТ ліктьового суглоба

Дане обстеження проводять для того, щоб виключити або підтвердити такі порушення і захворювання:

 • травми ліктьової області;
 • скупчення рідини в суглобі;
 • новоутворення різного характеру;
 • сторонні предмети в області суглоба;
 • аномалії розвитку;
 • артрит або артроз;
 • остеомієліт;
 • остеохондропатія;
 • планування операції.

Підготовка до проведення КТ ліктьового суглоба

Якщо лікаря цікавлять тільки кісткові структури ліктьового суглоба, томографія проводиться без контрасту. До такого дослідження готуватися не потрібно. Якщо ж запланована процедура з болюсним посиленням, варто провести її натщесерце або відмовитися від їжі, як мінімум за три години до сканування. Контрастну речовину протипоказано вагітним жінкам. Годуючим матерям можна робити КТ з контрастом, але після процедури варто відмовитися від годування грудьми, як мінімум на добу.

КТ ліктьового суглоба з контрастуванням

У деяких випадках комп'ютерна томографія ліктьового суглоба проводиться з болюсним посиленням. За кілька хвилин до сканування пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат, завдяки чому судини і м'які тканини забарвлюються і краще відображаються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Пацієнта просять зручно розміститися на спеціальній кушетці. Потрібно спочатку зайняти зручну позу, так як під час дослідження рухатися не можна. Кільце томографа обертається навколо досліджуваної області, тому пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. Томографія без контрасту триває всього кілька хвилин. КТ з болюсним посиленням займає максимум двадцять хвилин. Весь цей час за пацієнтом спостерігає лікар, який знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок підтримується за допомогою спікерфона.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ променезап'ясткового суглоба


Комп'ютерна томографія променезап'ясткового суглоба - сучасний, неінвазивний і високоінформативний метод діагностики, який дозволяє візуалізувати кісткові структури, що формують променезап'ястковий суглоб, а також навколишні його зв'язки, хрящі та сухожилля. За допомогою сканування можна виявити аномалії розвитку, патологічні порушення, наслідки травм і переломів. Результати дослідження допоможуть лікарю поставити правильний діагноз і своєчасно призначити ефективне лікування.

Показання до проведення КТ променезап'ясткового суглоба

Найчастіше сканування призначають після складних травм і переломів, коли стандартна рентгенографія не дає потрібних результатів. Томографія даної області також потрібна в наступних ситуаціях:

 • пухлини і метастази;
 • екзостоз і остеофіти;
 • артрити і артрози;
 • пошкодження зв'язок;
 • аномалії розвитку;
 • сторонні предмети;
 • рідина в суглобі.

Підготовка до проведення КТ променезап'ясткового суглоба

Попередня підготовка до КТ даної області потрібно тільки в тому випадку, якщо запланована процедура з болюсним посиленням. До звичайної томографії готуватися не потрібно.

КТ променезап'ясткового суглоба з контрастуванням

У деяких випадках потрібна оцінка як твердих, так і м'якотканинних структур. Зв'язки, сухожилля і кровоносні судини відображаються на знімках КТ гірше, ніж кістки. Для кращої візуалізації м'якотканинних структур використовується контраст - спеціальна йодовмісна речовина. Незадовго до сканування препарат вводяться пацієнтові внутрішньовенно, за кілька хвилин він поширюється по кровотоку, забарвлює судини і м'які тканини. Виводиться він природним шляхом протягом доби. Пийте більше звичайної води, щоб прискорити процес очищення.

Як проходить дослідження

Пацієнт проходить дослідження в положенні лежачи. Для цього йому пропонують зручно розташуватися на рухомому столі. Як тільки пацієнт буде готовий, столик заїде в кільцеву частину томографа, і почнеться обстеження. Під час процедури заборонено ворушитися, тому що від цього залежить якість знімків. Кільце томографа обертається тільки в області дослідження, лежати в закритому просторі не доведеться. Лікар спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати, спілкуватися з ним можна по гучному зв'язку. Стандартна томографія триває кілька хвилин, КТ з контрастом - до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ кульшових суглобів


Комп'ютерна томографія кульшових суглобів - простий, швидкий і високоінформативний діагностичний метод, що дозволяє візуалізувати наявні аномалії розвитку суглоба, пухлинні і запальні процеси, а також переломи. За допомогою томографії можна обчислити розмір стегнової головки і відстань між суглобовими поверхнями.

Показання до проведення КТ кульшових суглобів

Сканування кульшових суглобів необхідно при травмах і вікових змінах. Найчастіше це обстеження проводять в наступних ситуаціях:

 • травми і переломи;
 • артрит або артроз;
 • злоякісні пухлини;
 • аномалії розвитку;
 • рідина в суглобі;
 • нестабільність суглоба;
 • аутоімунні ураження;
 • планування операцій.

Підготовка до проведення КТ кульшових суглобів

Пацієнту варто заздалегідь дізнатися, з контрастом буде проводитися томографія або без нього. У першому випадку готуватися потрібно, а ось у другому - ні. Якщо заплановано дослідження з болюсним посиленням, за кілька годин до нього варто відмовитися від прийому їжі. Варто відзначити, що вагітним жінкам робити КТ з контрастом заборонено. Годуючим матерям також краще утриматися від такої процедури, або ж не годувати дитину грудьми як мінімум добу після обстеження.

КТ кульшових суглобів з контрастуванням

Якщо лікаря цікавлять не тільки кісткові структури кульшових суглобів, а й навколишні їх судини і м'які тканини, необхідна томографія з болюсним посиленням. У цьому випадку, за кілька хвилин до сканування, пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Речовина швидко забарвить судини і м'які тканини, завдяки чому, вони набагато краще візуалізуються на знімках КТ.

Як проходить дослідження

Сканування проводять в спеціальній кімнаті з томографом. Варто відзначити, що кільце томографа покриває тільки досліджувану область, закритий простір пацієнтові не загрожує. Перед процедурою потрібно зняти з себе всі металеві предмети. Далі пацієнта покладуть на спеціальний пересувний стіл і при необхідності додатково зафіксують ременями. Рухатися під час томографії не можна, інакше фотографії можуть бути нечіткими. КТ кульшового суглоба без контрасту триває кілька хвилин, з посиленням - 20 хвилин максимум.

Вартість без контрасту: 1050 грн
Вартість з в/в контрастом: 2050 грн
Записатися

КТ колінного суглоба


Комп'ютерна томографія колінного суглоба - сучасне, високоінформативне і швидке дослідження будови і стану колінного суглоба. Завдяки томографії можна виявити запальні процеси і новоутворення, а також оцінити стан кісткових і хрящових структур.

Показання до проведення КТ колінного суглоба

Дане обстеження зазвичай призначають в наступних ситуаціях:

 • травми коліна;
 • болю в колінному суглобі або в цій області;
 • рідина всередині суглоба;
 • складні переломи;
 • трабекулярні переломи;
 • вивихи в колінному суглобі;
 • зміщення колінної чашечки;
 • артроз або артрит;
 • кісти Бейкера;
 • планування операції;
 • контроль лікування.

Підготовка до проведення КТ колінного суглоба

До томографії без болюсного посилення попередньо готуватися не потрібно. Якщо ж лікар наполягає на КТ з контрастом, потрібно відмовитися від їжі як мінімум за три години до процедури. Вагітним жінкам КТ з контрастом протипоказана. Годуючим матерям таке сканування робиться в крайніх випадках, після обстеження не можна годувати дитину грудьми як мінімум добу.

КТ колінного суглоба з контрастуванням

На знімках КТ відмінно видно щільні структури. Для візуалізації м'яких тканин і судин необхідно болюсное посилення. В цьому випадку пацієнту незадовго до обстеження вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісний препарат. Речовина швидко поширюється по кровотоку і забарвлює судини і м'які тканини. Контраст виходить з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Процедура проходить в апаратній кімнаті з томографом. Важливо те, що пацієнтові не потрібно лежати в закритому просторі. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області. Сканування колінного суглоба забере кілька хвилин, така ж процедура з контрастом - максимум 15 хвилин. Під час скринінгу важливо зберігати нерухомість, щоб знімки вийшли чіткими і якісними. За томографією спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок з пацієнтом підтримується за рахунок спикерфона.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ гомілковостопного суглоба


Комп'ютерна томографія гомілковостопного суглоба - сучасне, швидке і ефективне обстеження даної анатомічної зони. КТ дозволяє отримати тривимірне зображення суглобових поверхонь великогомілкової та таранної кістки і суглобової щілини. На знімках чітко видно хрящові і кісткові структури, зв'язки і м'язи, судини і нервові закінчення. За допомогою сканування можна оцінити стан гомілковостопного суглоба після серйозних травм, виявити різні патології і діагностувати ряд захворювань.

Показання до проведення КТ гомілковостопного суглоба

Найбільш часто томографію даної області проводять в наступних ситуаціях:

 • переломи;
 • болю невідомого походження;
 • пухлини кісткової тканини;
 • погано зрощені кістки;
 • інфекція;
 • асептичний некроз;
 • сторонні предмети;
 • кутові деформації;
 • артрит;
 • до і після операції.

Підготовка до проведення КТ гомілковостопного суглоба

Сканування кісткових структур проводиться без попередньої підготовки. Якщо ж лікарю потрібно оцінити крім самого суглоба навколишні його м'які тканини і кровоносні судини, КТ проводять з контрастом. У цьому випадку на обстеження варто пройти натщесерце, в крайньому разі, не їсти хоча б 3-4 години до томографії.

КТ гомілковостопного суглоба з контрастуванням

У ситуаціях, коли потрібна оцінка всіх структур гомілковостопного суглоба, комп'ютерна томографія проводиться з болюсним посиленням. Для цього пацієнтові незадовго до сканування вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат. Потрапивши в кров, речовина поширюється по всіх судинах і накопичується в м'яких тканинах. Контраст сприяє кращій візуалізації м'яких тканин на знімках КТ.

Як проходить дослідження

Пацієнт проходить обстеження в положенні лежачи. Ще до сканування його просять зручно розташуватися на пересувному столику, який пізніше заїде в кільцеву частину томографа. Потрібно спочатку зайняти зручну позу, тому що під час скринінгу рухатися не можна. Сам томограф не дуже великий, лежати в закритому просторі не доведеться. Під час роботи він видає характерні звуки, не варто цього лякатися. Як правило, КТ без контрасту триває кілька хвилин, з посиленням - трохи довше. За процедурою з сусідньої кімнати спостерігає лікар, в будь-який момент з ним можна зв'язатися за допомогою спикерфона.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ плеча


Комп'ютерна томографія плеча - це сучасне, ефективне і високошвидкісне обстеження, що дозволяє візуалізувати плечову кістку, суглобову капсулу, а також м'які тканини і судини даної області. Томографія покаже, в якому стані знаходиться плече, чи мають місце запальні або пухлинні процеси, спостерігаються аномалії розвитку.

Показання до проведення КТ плеча

Найчастіше сканування потрібно для оцінки стану плеча після травм. Крім цього процедуру призначають в наступних ситуаціях:

 • артрози і артрити плечових суглобів;
 • рідина в плечових суглобах;
 • запальні процеси;
 • пухлинні процеси кісток;
 • аномалії розвитку;
 • переломи і вивихи;
 • плечолопатковий періартрит;
 • скупчення гною в суглобах;
 • патологічні зміни;
 • відрив губи плечового суглобу;
 • планування операції;
 • контроль після операції.

Дуже часто КТ призначають пацієнтам, у яких спостерігаються такі симптоми:

 • скутість рухів;
 • зменшення амплітуди рухів;
 • біль у плечі;
 • хрускіт.

Підготовка до проведення КТ плеча

До томографії без болюсного посилення готуватися не потрібно. Якщо ж заплановано дослідження з контрастом, варто відмовитися від прийому їжі за 3 години до процедури.

КТ плеча з контрастуванням

Якщо лікаря потрібно отримати точну інформацію не тільки про кісткових структурах, а й м'яких тканинах і судинах, використовується контраст. Незадовго до обстеження пацієнту вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат, який забарвлює судини і м'які тканини, через що вони краще відображаються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Пацієнт під час дослідження лежить на спині на спеціальному пересувному столі. Під час сканування вкрай важливо не рухатися, від цього залежить якість знімків. Також ще до дослідження варто зняти з себе всі металеві предмети. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області, пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. Лікар спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати і підтримує зв'язок з пацієнтом за допомогою спикерфона. КТ плеча без контрасту триває всього кілька хвилин, з посиленням - до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ передпліччя


Комп'ютерна томографія передпліччя - це найбільш точний і високошвидкісний метод візуалізації кісткових структур, м'яких тканин і кровоносних судин цій області. Найчастіше КТ призначають травматологи і хірурги в ситуаціях, коли звичайна рентгенографія виявляється малоінформативною. За допомогою томографії можна дізнатися структуру перелому, виявити кісткові і судинні патології, виявити пухлини і запалення.

Показання до проведення КТ передпліччя

Сканування передпліччя потрібно при наступних симптомах і порушеннях:

 • остеомієліт;
 • бурсит;
 • артрит;
 • неврит;
 • тунельний синдром;
 • некроз;
 • вивих, перелом;
 • розрив сухожиль;
 • артроз;
 • Тендіноз;
 • надрив м'яза;
 • внутрішньосуглобий перелом;
 • краш-синдром;
 • хворобливі судоми;
 • новоутворення;
 • підозри на метастази;
 • болю в передпліччі;
 • вроджені патології;
 • контроль лікування;
 • до і після операції.

Підготовка до проведення КТ передпліччя

До томографії без контрастного посилення готуватися не потрібно. Якщо ж заплановано обстеження з контрастом, варто утриматися від прийому їжі за 3-4 години до процедури. На КТ можна принести результати колишніх сканувань, якщо вони проводилися.

КТ передпліччя з контрастуванням

У деяких випадках КТ передпліччя роблять з болюсним посиленням. Контраст забарвлює кровоносні судини і м'які тканини, від чого вони краще візуалізуються на знімках. Для проведення такого обстеження пацієнту за кілька хвилин до сканування вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісних препарат. Він дуже швидко поширюється по кровоносній системі організму і підсвічує потрібні області. Виводиться контраст природним шляхом приблизно добу. Необхідно пити якомога більше чистої води, щоб прискорити процес.

Як проходить дослідження

Під час томографії пацієнт лежить на пересувному столі, який рухається в горизонтальній площині. У зоні дослідження обертається кільце томографа. Важливо те, що пацієнт знаходиться у відкритому просторі. Рухатися під час процедури не можна, від цього залежить якість знімків. За обстеженням спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок з пацієнтом підтримується за допомогою спикерфона. Як правило, КТ триває всього кілька хвилин, обстеження з болюсним посиленням забирає трохи більше часу.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ кисті


Комп'ютерна томографія кисті - точне і високоінформативне дослідження даної області. Зазвичай для діагностики травм і захворювань кисті досить рентгенографії, КТ проводять в неоднозначних клінічних випадках. Знімки демонструють тверді і м'які тканини цієї області. За допомогою сканування можна виявити різні новоутворення, пороки розвитку та інші порушення.

Показання до проведення КТ кисті

Комп'ютерна томографія кисті дозволяє діагностувати цілий ряд серйозних захворювань, дане дослідження призначають в наступних ситуаціях:

 • тріщини і переломи пальців;
 • артрити і артрози;
 • вивихи і підвивихи в суглобах;
 • дерматоміозит;
 • переломи дистального відділу передпліччя;
 • пухлинні утворення;
 • міозити і тендовагініти;
 • вовчак;
 • хрускіт в кисті;
 • порушення рухливості;
 • пошкодження судин;
 • аномалії розвитку;
 • контроль лікування.

Підготовка до проведення КТ кисті

Обстеження твердих тканин проводиться без контрастного посилення, тому готуватися до томографії не потрібно. Якщо лікаря потрібно оцінити стан м'яких тканин, судин і сухожиль, необхідно провести КТ з контрастом. В цьому випадку до обстеження необхідно припинити прийом їжі не менше ніж за 3 години.

КТ кисті з контрастуванням

Томографія кисті вкрай рідко вимагає болюсного посилення. Але в окремих випадках така процедура проводиться. У цьому випадку за кілька хвилин до сканування пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісних препарат. Потрапляючи в кров, контраст миттєво розноситься по кровоносних судинах організму і накопичується в м'яких тканинах. Він підсвічує на знімках м'які тканини і судини, що допомагає виявити пухлинні утворення і патологічні зміни в сухожиллях і судинах.

Як проходить дослідження

Перед обстеженням пацієнту потрібно зняти з себе всі металеві предмети. Далі необхідно лягти на спеціальний пересувний стіл і зайняти максимально зручну позу. Рухатися під час сканування не можна, інакше якість знімків постраждає. Коли пацієнт буде готовий, столик заїде в кільцеву частину томографа, і почнеться сканування. У тунелі апарату КТ буде знаходитися тільки досліджувана область, пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. За процедурою через скло буде спостерігати лікар, що знаходить в сусідній кімнаті. КТ кисті займе не більше 5 хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ стегна


Комп'ютерна томографія стегна - це швидкий, ефективний і високоінформативний метод візуалізації даної області. На знімках томографії видно, в якому стані знаходиться стегнова кістка і навколишні її м'які тканини. Сканування дозволяє побачити наслідки травм і переломів, а також діагностувати ряд серйозних захворювань.

Показання до проведення КТ стегна

Сканування стегнової кістки може знадобитися пацієнтам, в яких спостерігаються такі симптоми:

 • порушення функцій нижніх кінцівок;
 • підвищена температура;
 • припухлість і гематоми в області стегна;
 • паталогичні переломи.

За допомогою КТ стегнової кістки можна діагностувати такі захворювання:

 • остеопороз;
 • хвороба Пертеса;
 • остеомієліт;
 • артрит;
 • остеоартрит;
 • дисплазію.

Підготовка до проведення КТ стегнової кістки

Комп'ютерна томографія твердих тканин вкрай рідко проводиться з контрастним посиленням, тому в більшості випадків готуватися до процедури не треба. Якщо ж лікарю потрібно, наприклад, з'ясувати характер паталічного вогнища (пухлина або запалення), може знадобитися контраст. У цьому випадку як мінімум за три години до обстеження варто відмовитися від прийому їжі. Варто відзначити, що для контрасту є протипоказання. КТ з болюсним посиленням протипоказана вагітним жінкам і не рекомендується годуючим матерям. Останні можуть пройти дослідження, але після нього таким пацієнткиам варто відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

КТ стегна з контрастуванням

У рідкісних випадках комп'ютерну томографію стегна проводять з контрастом. На обстеження варто прийти з порожнім шлунком. Незадовго до сканування пацієнту введуть внутрішньовенно йодовмісний препарат, який забарвить судини і м'які тканини. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Пацієнта просять лягти на пересувний стіл і зайнять максимально зручне положення. Під час процедури рухатися заборонено, інакше фотографії можуть бути нечіткими. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області, знаходитися в закритому просторі пацієнтові не доведеться. Обстеження проходить під контролем лікаря, який спостерігає за пацієнтом з сусідньої кімнати. КТ без контрасту триває всього кілька хвилин, з болюсним посиленням - 15 хвилин максимум.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ гомілки


Комп'ютерна томографія гомілки - сучасне, ефективне і безболісне обстеження даної області. КТ це кращий спосіб візуалізувати кісткові структури і м'яких тканин гомілки. На знімках добре видно малоберцева і великоберцева кістки, а також гомілковостопний суглоб. За допомогою томографії можна виявити навіть незначні злами і тріщини.

Показання до проведення КТ гомілки

Комп'ютерна томографія гомілки незамінна в хірургії, травматології та онкології для вивчення наслідків травм і переломів. Знімки КТ особливо важливі при складних переломах з кістковими уламками. Крім цього сканування даної зони призначають в наступних ситуаціях:

 • остеомієліт;
 • деформація кісток;
 • аномалії розвитку;
 • артроз суглоба;
 • пухлини;
 • хрускіт в суглобах;
 • запальні процеси;
 • метастази пухлин;
 • артрит;
 • пухлини;
 • до і після операції.

Підготовка до проведення КТ гомілки

Якщо потрібно обстежити тільки тверді тканини, попередня підготовка не потрібна. На КТ з контрастом варто приходити з порожнім шлунком або відмовитися від прийому їжі як мінімум за 3 години до обстеження.

КТ гомілки з контрастуванням

У рідкісних випадках дослідження цієї області проводять з болюсним посиленням. Контраст потрібен для кращої візуалізації м'яких тканин і судин на знімках томографії. Він являє собою спеціальний йодовмісний препарат, який вводять пацієнтові внутрішньовенно. Контраст дуже швидко поширюється по кровоносній системі, фарбуючи судини і накопичуючись в м'яких тканинах. Приблизно через добу він повністю виведеться з організму природним шляхом.

Як проходить дослідження

Томографія гомілки швидка і безболісна процедура, яка триває всього кілька хвилин. Перед обстеженням пацієнта попросять роззутися, зняти з себе всі металеві речі і зручно лягти на спеціальний стіл. Пізніше столик заїде в апарат КТ і почнеться сканування. В цей час пацієнтові важливо зберігати спокій і нерухомість, інакше фотографії можуть бути нечіткими. Кільце томографа рухається тільки в області дослідження, пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. З сусідньої кімнати за процедурою спостерігає лікар-діагност. Зв'язок з пацієнтом підтримується за допомогою спикерфона.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ стопи


Комп'ютерна томографія стопи - сучасний, швидкий і високоінформативний метод діагностики даної анатомічної зони. Завдяки КТ можна отримати тривимірне зображення стопи зі всіма її твердими і м'якими структурами. На знімках чітко видно фаланги пальців, плесна, гомілковостопний суглоб і інші структури. За допомогою сканування можна діагностувати безліч захворювань і травматичних ушкоджень даної області.

Показання до проведення КТ стопи

Проводити томографію стопи доцільно в наступних ситуаціях:

 • пухлини;
 • міозит;
 • несправжні суглоби;
 • подагра;
 • артроз суглобу;
 • артрит;
 • аномалії розвитку;
 • туберкульоз кісток;
 • хрускіт в суглобах;
 • сторонні предмети;
 • травми і переломи;
 • метастази пухлин;
 • болю в гомілковостопному суглобі;
 • порушення будови стопи;
 • остеомієліт;
 • до і після операції.

Підготовка до проведення КТ стопи

Томографія даної області не вимагає попередньої підготовки. На КТ з контрастом найкраще прийти натщесердце, між останнім прийомом їжі і процедурою має пройти як мінімум 3 години.

КТ стопи з контрастуванням

У деяких випадках томографію даної області проводять з болюсним посиленням. Контраст потрібен, наприклад, при онкопошуку, тому що він накопичується в м'яких тканинах і добре візуалізує різні новоутворення. Перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісний препарат, який миттєво поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і м'які тканини. Виводиться контраст природним шляхом протягом доби.

Болюсна речовина протипоказана вагітним жінкам, хворим на цукровий діабет важкої форми, ниркову недостатністю і індивідуальну непереносимість йоду. Під час лактації робити КТ з контрастом небажано, але допустимо. В цьому випадку доведеться відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Як проходить дослідження

Пацієнту потрібно зняти всі металеві предмети і зручно розташуватися на пересувному столі. Він заїде в апарат КТ, але в кільці томографа виявляться тільки стопи. Пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. Вкрай важливо зберігати спокій і нерухомість, від цього залежить якість знімків. Персонал спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати. Як правило, комп'ютерна томографія стопи триває кілька хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ кісток таза


Комп'ютерна томографія кісток таза - сучасний метод діагностики, який дозволяє отримати точну інформацію про будову і стан кісткових тканин даної зони. На знімках томографії чітко видно сідничні, клубові і лобкові кістки. За допомогою КТ можна виявити пухлинні утворення в даній області, а також дізнатися про наслідки травм. Для дослідження кісток таза найкраще підходить саме комп'ютерна томографія.

Показання до проведення КТ кісток таза

Найчастіше дане обстеження проводять при наступних симптомах і діагнозах:

 • травми кісток таза;
 • наявність сторонніх тіл в порожнині таза;
 • пухлини різного характеру в кісткових тканинах;
 • аномалії розвитку;
 • мієломна хвороба;
 • ускладнення хвороби Крона;
 • патологічні зміни в кульшових суглобах;
 • планування оперативного лікування.

Підготовка до проведення КТ кісток таза

Сканування кісткової тканини не вимагає підготовки.

КТ кісток таза з контрастуванням

У більшості випадків сканування будь-яких кісток проводять без контрастного посилення. Але якщо лікареві знадобиться інформація про м'які тканини, судини і лімфовузли даної області, може знадобитися контраст.

Як проходить дослідження

Пацієнт перебуває в положенні лежачи на пересувному столі. Під час процедури кільце томографа обертається навколо досліджуваної області, а стіл з пацієнтом рухається в горизонтальній площині. Перебувати в закритому просторі не потрібно. Лікар спостерігає за пацієнтом з сусідньої кімнати і підтримує з ним зв'язок за допомогою спікерфона. Томографія без контрасту триває приблизно 5 хвилин.

Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

КТ-ангіографія судин головного мозку


КТ-ангіографія судин головного мозку - комплексне обстеження артерій і вен цієї області дає можливість проаналізувати стан віллізієвого кола, регіональних артеріальних гілок, черепних синусів та інших судин цієї зони. По знімках можна судити про стан судин мозку, діагностувати атеросклероз, запальні процеси, різні пошкодження та аномалії. КТ дає точніші результати, ніж інші діагностичні процедури.

Показання до проведення КТ-ангіографії судин головного мозку

За допомогою сканування можна діагностувати різні захворювання і порушення судин мозку, виявити закупорку і тромбоутворення, пухлини і запальні процеси. Найчастіше КТ призначають для постановки і підтвердження наступних діагнозів:

 • запальні процеси в судинах;
 • черепно-мозкові травми;
 • тромбоз артерій;
 • атеросклероз мозкових артерій;
 • аномалії розвитку судин;
 • патологія судин сітківки;
 • первинні судинні пухлини;
 • проростання злоякісних пухлин головного мозку в судини;
 • діабетична ангіопатія;
 • доброякісні новоутворення.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії судин головного мозку

Дане обстеження проводиться з контрастним посиленням, необхідно припинити прийом їжі за 4 години до дослідження.

КТ-ангіографія судин головного мозку з контрастуванням

КТ судин проводиться виключно з болюсним посиленням, в інших випадках вона практично не дає результатів. Контраст - це спеціальний йодовмісний препарат, який вводять пацієнтові внутрішньовенно безпосередньо перед скринінгом. Він швидко поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і накопичуючись у м'яких тканинах.

Як проходить дослідження

КТ проводять в апаратній кімнаті з томографом. Пацієнта розміщують на спеціальному столі і, якщо це потрібно, додатково фіксують ременями. Під час скринінгу дуже важливо не рухатися, в іншому випадку знімки можуть бути нечіткими. Кільце томографа рухається навколо досліджуваної області, тому пацієнтові не доводиться лежати в закритому просторі. Лікар контролює КТ з сусідньої кімнати і підтримує зв'язок з пацієнтом за допомогою спікерфону.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 2300 грн
Записатися

КТ-ангіографія судин шиї


КТ-ангіографія судин шиї - швидке, просте і точне дослідження вен і артерій даної області. На знімках томографії добре проглядаються сонна і хребетна артерії, яремна вена і інші судини цієї анатомічної області. За допомогою сканування можна виявити запальні ділянки, порушення цілісності судин, аневризми, тромбози та інші порушення. КТ-ангіографія не поступається МРТ в точності результатів і відрізняється високою швидкістю проведення.

Показання до проведення КТ-ангіографії судин шиї

Сканування даної області призначають, щоб поставити або підтвердити такі діагнози:

 • пухлини шиї, що вражають судини;
 • пошкодження судин шиї;
 • закупорка артерій;
 • аневризми сонних артерій;
 • аномалії сонних артерій;
 • тромби вен і артерій.

Крім цього томографію рекомендують провести при симптомах інсульту, а також в разі слабкості неясного походження, мовленнєвих вадах, запамороченнях, головних болях, онімінні кінцівок.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії судин шиї

Діагностика судин шиї проводиться із застосуванням контрастного посилення, тому до процедури варто підготуватися. Мінімум за 3 години до дослідження необхідно припинити прийом їжі.

КТ-ангіографія судин шиї з контрастуванням

Ангіографія даної області завжди проводиться з болюсним посиленням. Це означає, що пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісний препарат. Контраст швидко поширюється по кровотоку, забарвлює судини і накопичується в м'яких тканинах, в тому числі в пухлинних утвореннях.

Як проходить дослідження

Для проведення обстеження пацієнта укладають на пересувний стіл. Вкрай важливо спочатку зайняти зручне положення, так як під час томографії рухатися не можна. У процесі ангіографії кільце томографа рухається тільки навколо досліджуваної області, лежати в закритому просторі не доведеться. Лікар спостерігає за процесом із сусідньої кімнати і підтримує зв'язок з пацієнтом за допомогою спикерфона. Максимальна тривалість процедури - 20 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 2300 грн
Записатися

КТ-ангіографія легеневих артерій (ТЕЛА)


КТ-ангіографія легеневих артерій - сучасний високоінформативний метод обстеження кровоносних судин легенів. За допомогою томографії можна отримати тривимірне зображення як великих, так і дрібних судин цієї області. На знімках чітко видно тромби, аневризми та інші патологічні порушення. Томографія поступово витісняє класичну ангіографію, завдяки доступності і низькому променевому навантаженні.

Показання до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій

Томографія даної області потрібна в наступних ситуаціях:

 • стеноз;
 • легенева емболія;
 • аневризми;
 • легенева гіпертензія;
 • аномалії розвитку.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій

КТ-ангіографія не вимагає попередньої підготовки. За кілька годин до обстеження варто відмовитися від їжі, допускається тільки пиття звичайної негазованої води. За добу до КТ потрібно відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв.

КТ-ангіографія легеневих артерій з контрастуванням

Дане обстеження проводиться виключно з болюсним посиленням. Пацієнту вводять внутрішньовенно особливий йодовмісний препарат. Речовина поширюється по кровотоку і накопичується в м'яких тканинах, через що ці структури краще візуалізуються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Варто відзначити, що контрастне посилення категорично протипоказано вагітним жінкам, людям з нирковою недостатністю, алергією на йод і важкими формами цукрового діабету. Годуючим матерям також краще вибрати інший вид обстеження. Якщо ж КТ необхідне, варто відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Як проходить дослідження

Перед обстеженням пацієнту потрібно зняти з себе всі металеві предмети і розташуватися на пересувному столику. Потрібно спочатку прийняти зручну позу, тому що під час сканування рухатися не можна. Після цього столик заїде в тунель томографа і почнеться обстеження. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області, пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. За процедурою спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Спілкуватися з ним можна за допомогою спікерфона. КТ-ангіографія легеневих артерій триває до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ-ангіографія грудного відділу аорти


КТ-ангіографія грудного відділу аорти - це швидке, ефективне та безболісне обстеження судин в області грудної порожнини. На знімках томографії видно як магістральні судини, так і найдрібніші відгалуження. КТ дозволяє візуалізувати грудний відділ аорти, легеневі судини, інші вени і артерії цієї області. За допомогою томографії можна діагностувати різні патологічні процеси, виявити аневризми і вроджені аномалії.

Показання до проведення КТ-ангіографії грудного відділу аорти

Найчастіше дана процедура необхідна для діагностики таких порушень і захворювань:

 • аномалії судин;
 • аневризми;
 • стеноз просвіту аорти;
 • тромбоемболія легеневої артерії;
 • деструкція судин;
 • розшарування стінок судин;
 • запальні процеси в тканинах судин.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії грудного відділу аорти

Дане обстеження завжди проводиться з контрастним посиленням, тому за кілька годин до сканування варто відмовитися від їжі. Жодної іншої підготовки не потрібно.

КТ-ангіографія грудного відділу з контрастуванням

Дослідження судин вимагає болюсного посилення. Тому незадовго до КТ пацієнту вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат, який швидко поширюється по кровотоку, забарвлює судини і м'які тканини. Перед дослідженням можна випити пару стаканів води, щоб потім препарат швидше виводився з організму. Контраст має ряд протипоказань. Так, його не можна вводити вагітним жінкам, людям з алергією на йод і нирковою недостатністю. Годуючим матерям робити КТ з контрастом небажано, але допустимо. Але після процедури варто відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Як проходить дослідження

Пацієнта просять зручно розташуватися на пересувному столику, який потім заїжджає в томограф. Тунель апарату дуже короткий, тому пацієнту не доведеться лежати в закритому просторі. Вкрай важливо спочатку зайняти зручну позу, так як під час сканування рухатися не можна. З сусідньої кімнати за процесом томографії стежить лікар. При необхідності він підтримує з пацієнтом зв'язок за допомогою спикерфона. КТ-ангіографія грудного відділу аорти триває не більше 15 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ-ангіографія черевного відділу аорти


КТ-ангіографія черевного відділу аорти - це просте і високоінформативне обстеження абдомінальної частини аорти і її відгалужень, що живлять життєво важливі органи черевної порожнини. На знімках томографії чітко видно саму аорту, а також судини, що живлять печінку, нирки, кишечник і інші органи. За допомогою сканування можна діагностувати серйозні захворювання, виявити патологічні зміни, аневризми, тромби і інші порушення.

Показання до проведення КТ-ангіографії черевного відділу аорти

Найчастіше сканування судин цій галузі проводять в наступних ситуаціях:

 • діагностика васкуліт;
 • підозра на аневризму;
 • синдром верхньої брижової артерії;
 • діагностика атеросклерозу;
 • синдром компресії черевного стовбура;
 • аномалії розвитку судин;
 • діагностика тромбозу;
 • некроз кишечника;
 • розшарування стінки черевної аорти;
 • порушення кровообігу;
 • планування хірургічного втручання.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії черевного відділу аорти

Дане обстеження завжди проводиться з контрастним посиленням, тому до нього потрібно готуватися. Так, як мінімум за 3 години до сканування потрібно відмовитися від прийому їжі. За добу до КТ варто відмовитися від куріння і алкогольних напоїв. Напередодні вживайте якомога більше води, щоб потім нирки швидше вивели контраст з організму. Прямо перед томографією пити не потрібно.

КТ-ангіографія черевного відділу аорти з контрастуванням

Для кращої візуалізації судин необхідно болюсное посилення, тому ангіографія завжди проводиться з контрастом. Безпосередньо перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат, який підсвічує на знімках судини і м'які тканини. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби. Болюсное посилення протипоказано вагітним жінкам, пацієнтам з нирковою недостатністю, а також людям з індивідуальною непереносимістю йоду.

Як проходить дослідження

Пацієнту вводять внутрішньовенно контраст. Пацієнта просять зручно розташуватися на пересувний кушетці. Іноді лікарі використовують спеціальні ремені для додаткової фіксації. Рухатися під час обстеження не можна, від цього залежить якість знімків. Під час сканування кільце томографа рухається тільки в досліджуваній області, пацієнт знаходиться у відкритому просторі. Лікар спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати. Ангіографія триває не більше 15 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ-ангіографія верхніх або нижніх кінцівок


КТ-ангіографія верхніх або нижніх кінцівок - це неінвазивна, швидка і високоінформативна процедура, що дозволяє оцінити просвіт і діаметр судин, стан судинних стінок і навколишніх м'яких тканин. За допомогою томографії можна виявити запальні процеси, аномалії розвитку, тромби, аневризми та інші порушення.

Показання до проведення КТ-ангіографії верхніх або нижніх кінцівок

Обстеження може знадобитися, якщо пацієнт відчуває епізодичне оніміння кисті, стопи або пальців, болі в м'язах кінцівок. Крім цього КТ-ангіографію проводять для постановки або підтвердження наступних діагнозів:

 • аномалії розвитку;
 • варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
 • діабетична ангіопатія;
 • венозна недостатність;
 • гострий артеріальний тромбоз;
 • судинні пухлини;
 • атеросклероз;
 • аневризми;
 • тромбофлебіт.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії верхніх або нижніх кінцівок

Дослідження судин завжди проводять з контрастним посиленням, тому на процедуру варто прийти або натщесерце, або через 3-4 години після останнього прийому їжі. Жодної іншої підготовки непотрібно.

КТ-ангіографія верхніх і нижніх кінцівок з контрастуванням

Дане обстеження не має сенсу без болюсного посилення. Пацієнту вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісний препарат. Кров швидко розносить його по організму, контраст забарвлює судини і м'які тканини, завдяки чому вони краще візуалізуються на знімках томографії.

Контрастна речовина має деякі протипоказання. Його не можна вводити людям з алергією на йод і нирковою недостатністю, а також вагітним жінкам. Матерів-годувальниць обстежують тільки у крайньому разі. Таким пацієнткам після КТ потрібно відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Як проходить дослідження

Обстеження проводять в апаратній кімнаті з томографом. Під час сканування пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Навколо досліджуваної області обертається кільце томографа. У цей час не можна рухатися, інакше фотографії можуть бути неточними. Лікар спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати. Спілкуватися з ним можна за допомогою спікерфона. Як правило, томографія триває всього кілька хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 2300 грн
Записатися

КТ шиї, гортані


Комп'ютерна томографія шиї - комплексне обстеження цієї анатомічної зони, що проливає світло на стан гортані, трахеї, стравоходи, слинних залоз, лімфовузлів, м'яких тканин та інших утворень шиї. На знімках добре видно навіть мінімальні зміни в твердих і м'яких тканинах. Завдяки томографії можна діагностувати кісти, пухлинні та запальні процеси, атеросклеротичні порушення судин і багато інших захворювань.

Показання до проведення КТ шиї і гортані

Сканування даної області необхідно для постановки та підтвердження наступних діагнозів:

 • онкопошук;
 • скупчення гною;
 • запальні захворювання
 • лімфогранулематоз;
 • слюннокаменна хвороба;
 • проблеми з судинами шиї;
 • дивертикули стравоходу;
 • вузловий зоб;
 • травми шиї і шийного відділу хребта;
 • сторонні предмети в даній області;
 • планування хірургічного втручання;
 • контроль ефективності лікування.

Підготовка до проведення КТ шиї

Сканування даної області проводиться з болюсним посиленням, тому потрібно відмовитися від їжі за 3 години до обстеження.

КТ шиї і гортані з контрастуванням

Нерідко цю анатомічну зону обстежують із застосуванням контрасту. В цьому випадку незадовго до процедури пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісних препарат. Він швидко поширюється по судинах і забарвлює їх м'які тканини. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби. Препарат протипоказаний вагітним, а також людям з нирковою недостатністю і алергією на йод.

Як проходить дослідження

Пацієнта просять зручно розташуватися на спеціальній пересувній кушетці. Важливо відразу зайняти зручну позу, так як під час сканування рухатися заборонено. Під час скринінгу кільце томографа обертається тільки в області дослідження, а пацієнт знаходиться у відкритому просторі. Лікар в цей час знаходиться в сусідній кімнаті та спостерігає за процесом через скло. Зв'язок підтримується за допомогою спикерфона. Зазвичай томографія триває кілька хвилин, з контрастом - до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка)


Комп'ютерна томографія органів грудної клітки та середостіння - швидкий, безболісний і найбільш достовірний спосіб діагностики даної зони. Рентгенографія менш інформативна процедура, а МРТ не актуальна для сканування твердих тканин, порожнинних і частково порожнинних органів. По знімках КТ легко вивчити стан грудини, ребер, гортані, трахеї, легенів, частини стравоходу, серця, а також великих судин і лімфовузлів.

Показання до проведення КТ органів грудної клітки та середостіння

Сканування органів грудної порожнини допомагає виявити запалені ділянки, пухлинні утворення різної природи і безліч інших захворювань. Обстеження грудної порожнини рекомендують провести в наступних ситуаціях:

 • плеврит;
 • туберкульоз;
 • абсцес легенів;
 • саркоїдоз;
 • грижа;
 • лімфаденопатія;
 • параліч діафрагми;
 • кісти легенів;
 • «сумнівні» пневмонії;
 • метастази в органах грудної клітини;
 • інфарктна пневмонія;
 • медіастиніт;
 • ателектаз;
 • захворювання серця;
 • планування операцій;
 • оцінка динаміки лікування.

Підготовка до проведення КТ органів грудної клітки та середостіння

До КТ є необхідність готуватися тільки тоді, коли його проводять з контрастним підсиленням. В цьому випадку потрібно відмовитися від їжі за три години до сканування.

КТ органів грудної клітки та середостіння з контрастом

У ряді ситуацій томографію проводять з використанням болюсного посилення. Препарат швидко поширюється по кровотоку і забарвлює судини, а також накопичується в м'яких тканинах. Контраст в рази покращує візуалізацію судин, лімфовузлів і внутрішніх органів. З його допомогою легко виявити різні патології, ділянки запалення і новоутворення.

Як проходить дослідження

Перед КТ бажано зняти всі речі, в складі яких є метал. Правило поширюється навіть на слухові апарати і зубні протези. Після цього пацієнт зручно розміщується на спеціальному столі. В ході обстеження кільце томографа обертається навколо столу, а сам стіл рухається в горизонтальній площині. Вкрай важливо зберігати спокій і не рухатися під час обстеження. Сканування триває від 5 до 15 хвилин. Лікар спостерігає за пацієнтом з іншої кімнати і при необхідності підтримує з ним зв'язок за допомогою мікрофона.

Вартість без контрасту: 950 грн
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка)


Комп'ютерна томографія органів черевної порожнини - безболісний, швидкий та інформативний варіант вивчення стану внутрішніх органів. Вона незамінна в гепатології, абдомінальнії хірургії, терапії та інших медичних відгалуженнях. На знімках добре видно стан жовчного міхура і печінки, селезінки, шлунка і підшлункової, кровоносної системи і лімфовузлів даної області, а також частково петель кишечника.

За допомогою комп'ютерної томографії органів черевної порожнини можливо виявити різні запальні процеси, скупчення в жовчному міхурі, атрофію, пухлини, звуження жовчних проток, аномалії кровообігу та інші патологічні процеси. Крім цього за допомогою КТ можна виявити накопичення в черевній порожнині крові та рідини.

Показання до проведення КТ органів черевної порожнини

КТ допомагає діагностувати десятки серйозних захворювань. Найчастіше КТ необхідна в наступних ситуаціях:

 • діагностика метастазів;
 • аномалії розвитку;
 • захворювання лімфатичних вузлів;
 • різні новоутворення;
 • проблеми печінки;
 • травми селезінки;
 • гепатомегалия;
 • рак і стеноз сфінктера Одді;
 • абсцеси печінки і селезінки;
 • камені, поліпи сечового міхура;
 • кісти;
 • панкреатит;
 • новоутворення неясного походження;
 • жовтяниця невідомого походження;
 • пошкодження в зоні черевної порожнини;
 • планування операцій;
 • контроль лікування.

Підготовка до проведення КТ органів черевної порожнини

Необхідна попередня підготовка до процедури: за добу до дослідження необхідно прийняти 76% розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрі води і розділити розчин на три рівні частини, першу частину випити в 17.00-18.00, другу - в 20.00-21.00, третю - вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.

КТ органів черевної порожнини з контрастуванням

Дуже часто КТ вимагає болюсного посилення. Воно підвищує точність знімків досліджуваних областей. Препарат вводиться внутрішньовенно. Контрастна речовина швидко поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і накопичуючись у м'яких тканинах.

Як проходить дослідження

Перед томографією внутрішніх органів пацієнту важливо зняти з себе всі металеві предмети. Після цього його попросять зручно розташуватися на спеціальному столі. Цей стіл заїде в кільцеву частину томографа і почнеться обстеження. У зоні томографа знаходиться тільки досліджувана область, тому пацієнт не буде знаходитися в закритому просторі. Лікар спостерігає за ходом проведення томографії в іншій кімнаті, але з ним можна підтримувати зв'язок за допомогою мікрофона. Томографія триває від 5 до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: 950 грн
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур)


Комп'ютерна томографія заочеревинного простору - найбільш точний і простий метод діагностики нирок, наднирників, сечового міхура, лімфовузлів і судин. Сканування дозволяє отримати достовірну інформацію про будову і стан органів ретроперитонеального простору. За допомогою КТ можна виявити камені, пухлини і кісти, крововиливи, вроджені аномалії та інші порушення.

Показання до проведення КТ заочеревинного простору

Томографію даної області призначають в наступних ситуаціях:

 • аномалії розвитку;
 • біль в області попереку;
 • кістозні утворення;
 • наявність крові в сечі;
 • метастази у внутрішні органи і лімфовузли;
 • конкременти сечовивідних шляхів;
 • пухлини внутрішніх органів;
 • пієлонефрит та інші запальні захворювання нирок;
 • травми, особливо внаслідок ДТП;
 • планування хірургічного втручання.

Підготовка до проведення КТ заочеревинного простору

Сканування даної області вимагає попередньої підготовки. За добу до КТ потрібно випити 76% розчин Тріомбрасту. Для цього необхідно розвести ампулу препарату в 1,5 літрі води і розділити отриману суміш на три порції. Пити в такий спосіб:

 • 1-у частину - з 17:00 до 18:00;
 • 2-у частину - з 20:00 до 21:00;
 • 3-ю частину - вранці в день процедури.

Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до дослідження.

КТ заочеревинного простору з контрастуванням

Сканування органів ретроперитонеального простору проводять з болюсним посиленням. Це необхідно для кращої візуалізації м'яких тканин і судин. В цьому випадку безпосередньо перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Контрастна речовина швидко поширюється по організму, фарбуючи судини і м'які тканини. Виводиться контраст природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Під час томографії пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Важливо спочатку зайняти зручну позицію, так як рухатися в процесі сканування не можна. У деяких випадках діагности використовують спеціальні ремені для додаткової фіксації. Кільце томографа обертається тільки навколо зони дослідження, тому пацієнт знаходиться у відкритому просторі. З сусідньої кімнати за процедурою спостерігає лікар. Для зв'язку використовується спікерфон. Томографія з посиленням триває до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ органів малого таза


Комп'ютерна томографія органів малого таза - швидка і ефективна діагностика даної зони. За допомогою сканування реально отримати дані про стан кишечника (візуалізація часткова), сечового міхура, сечоводів, передміхурової залози у чоловіків, яєчників, матки і придатків у жінок. На знімках добре видно запальні процеси, пухлинні утворення та інші аномалії. КТ даної області поступається МРТ в плані інформативності, але значно перевершує звичайну рентгенографію.

Показання до проведення КТ органів малого таза

Скринінг даної області необхідний, якщо у пацієнта спостерігаються такі симптоми і захворювання:

 • травми органів малого таза;
 • запальні захворювання;
 • гострі хірургічні патології;
 • новоутворення різного характеру;
 • біль в нижній частині живота;
 • підозра на скупчення рідини в малому тазі;
 • аномалії органів;
 • кісти яєчників;
 • метастази в лімфовузлах;
 • абсцеси малого таза;
 • планування операції.

Підготовка до проведення комп'ютерної томографії органів малого таза

Попередня підготовка до процедури необхідна, а саме: за добу до дослідження необхідно прийняти 76% розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрі води і розділити розчин на рівні три частини, першу частину випити в 17.00- 18.00, другу - в 20.00-21.00, третю-вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.

КТ органів малого таза з контрастуванням

Для кращої візуалізації внутрішніх органів томографію проводять з болюсним посиленням. Незадовго до процедури пацієнтові вводять спеціальний йодовмісний препарат внутрішньовенно за допомогою катетера. Речовина поширюється по кровотоку, забарвлює судини і накопичується в м'яких тканинах. Завдяки болюсному посиленню знімки виходять чіткими, на них чітко видно кровоносні судини, лімфовузли і пухлинні утворення.

Як проходить дослідження

Пацієнта укладають на пересувний столик і, якщо це потрібно, додатково фіксують спеціальними ременями. Безпосередньо під час обстеження кільце томографа рухається навколо пацієнта, а столик переміщається в горизонтальній площині. Під час КТ пацієнт не знаходиться в закритому просторі. Лікар стежить за томографією через скло із сусідньої кімнати. Для зв'язку з пацієнтом використовується спікерфон. Обстеження триває від 5 до 15 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура)


КТ-урографія - це найбільш інформативний і ефективний метод обстеження даної зони. На знімках томографії чітко видно будь-які зміни в нирках, сечоводах і сечовому міхурі. За допомогою сканування можна діагностувати утворення  каменів, кіст і абсцесів.

Показання до проведення КТ-урографии

Найчастіше дане обстеження проводять в наступних ситуаціях:

 • хронічна і гостра інфекція органів сечовидільної системи;
 • підозра на наявність каменів в органах сечовидільної системи;
 • ниркова колька;
 • гідронефроз, виявлений на УЗД;
 • травми органів сечовивідної системи;
 • вроджені аномалії розвитку нирок;
 • абсцеси органів сечовидільної системи.

Підготовка до проведення КТ-урографии

До томографії даної зони готуватися не потрібно, крім як за півгодини до сканування випити приблизно півлітра води і утриматися від відвідування туалету. Під час обстеження сечовий міхур повинен бути помірно наповненим.

КТ-урографія з контрастуванням

Якщо лікарю необхідно тривимірне зображення судин сечовидільної системи, сканування проводиться з болюсним посиленням. Безпосередньо перед процедурою пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Контраст швидко поширюється по кровотоку, підсвічуючи судини і м'які тканини на знімках. На КТ з контрастом варто приходити з порожнім шлунком.

Як проходить дослідження

КТ-урографію проводять в апаратній кімнаті з томографом. Пацієнт зручно розташовується на пересувній кушетці, яку потім завозять в тунель томографа. Цей тунель короткий, тому перебувати в закритому просторі не доведеться. Перед процедурою варто зняти з себе всі металеві предмети. Важливо спочатку зайняти зручне положення, так як рухатися під час КТ не можна. Зазвичай скринінг триває всього кілька хвилин. З сусідньої кімнати за процесом спостерігає лікар, зв'язатися з ним можна за допомогою мікрофона.

Вартість без контрасту: 1050 грн
Вартість з в/в контрастом: недоцільно
Записатися

Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза


Комп'ютерна томографія онкозахворювань - комплексне обстеження організму з метою виявити або виключити наявність пухлинного утворення і метастазів. Процедура проводиться для контролю лікування онкопатології та може бути і профілактичною, так як призначають її переважно здоровим людям на безсимптомних стадіях. На знімках КТ скринінгу можна побачити стан органів грудної та черевної порожнин і малого таза. Томографія - кращий спосіб ранньої діагностики, так як на знімках видно навіть утворення з розмірами до 1 мм.

Показання до проведення онкоскринінгу

Томографію онкозахворювань рекомендується проводити не рідше, ніж раз в 1-1,5 року. Згідно зі статистикою ВООЗ, лікування раку 1-ї стадії в 93% закінчується успішно. Пацієнти з онкологією 2-ї стадії виживають в 75% випадків, а 4-ї стадії - в 45%. Не варто відмовлятися від комп'ютерної томографії онкоскринінгу пацієнтам:

 • обтяженим спадковим анамнезом;
 • з шкідливими звичками;
 • з доброякісними пухлинами;
 • старше 35 років;
 • схильним до стресів.

Обов'язково варто пройти обстеження всім, хто тривалий час спостерігає такі симптоми:

 • загальне нездужання;
 • швидке стомлення;
 • підвищена температура тіла;
 • нудота, сухість у роті;
 • різка втрата ваги;
 • «дивні» відчуття;
 • поява на шкірі і в тілі утворень, які можна побачити або помацати.

Підготовка до проведення КТ скринінгу

Необхідна попередня підготовка до процедури, а саме: за добу до дослідження необхідно прийняти 76 % розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрах води і розділити розчин на три рівні частини, першу частину випити в 17.00-18.00, другу - в 20.00-21.00, третю - вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.

КТ скринінг з контрастуванням

Для кращої візуалізації внутрішніх органів і отримання більш точної інформації томографію проводять з контрастним підсиленням. Незадовго до обстеження пацієнту вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісних препарат. Контраст швидко поширюється по кровотоку, потрапляє в судини і м'які тканини, завдяки чому на знімках добре видно різні новоутворення.

Як проходить дослідження

Пацієнту необхідно зняти з себе всі предмети, що містять метал, включаючи зубні протези і слухові апарати. Далі пацієнт зручно розташовується на спеціальному столі. Під час процедури вкрай важливо зберігати нерухомість. Безпосередньо під час обстеження кільце томографа обертається навколо столу з пацієнтом, а сам стіл рухається в горизонтальній площині. Лікар спостерігає за пацієнтом з сусідньої кімнати через скло. Вони можуть спілкуватися один з одним за допомогою спикерфона. КТ скринінг триває до 20 хвилин.

Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 3450 грн
Записатися

Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)


КТ-пошук метастазів в кістках, легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза) - сучасний аналіз перерахованих областей, вражаючий точністю. Томографія дозволяє візуалізувати досліджувані області та оцінити їх стан. На знімках видно навіть незначні зміни і мініатюрні новоутворення. Своєчасна діагностика онкозахворювань значно спрощує лікування.

Показання до проведення КТ-пошуку метастазів

Обстеження варто провести в разі виникнення загальної слабкості, безпричинної перевтоми, зниження маси тіла, болях в грудях, внизу живота і кістках. Лікарі схиляються до того, що в тілі пацієнта з'явилися метастази, виявивши такі симптоми:

 1. У кістках, кістках таза, грудному та поперековому відділах хребта:
 • блювання, сухість у роті;
 • загальмованість;
 • сильні болі в кістках;
 • слабкість в м'язах;
 • часті переломи;
 • обмеження рухливості.
 1. У легенях:
 • рецидивні пневмонії;
 • болю в грудях;
 • висока температура;
 • наростаючий кашель;
 • криваві мокроти;
 • задишка;
 • втрата голосу.
 1. У лімфовузлах (частково):
 • швидка стомлюваність;
 • збільшення лімфовузлів;
 • різка втрата ваги.

Підготовка до проведення КТ-пошуку метастазів

Варто заздалегідь дізнатися у лікаря, з контрастом буде проводитися томографія чи ні. До обстеження без болюсного посилення готуватися не потрібно. На КТ з контрастом найкраще прийти натщесердце, в крайньому разі, не їсти за 3-5 годин до обстеження.

КТ-пошук метастазів з контрастуванням

Найчастіше пошук метастазів в даних анатомічних структурах здійснюють без використання болюсного посилення.

Як проходить дослідження

Перед обстеженням пацієнта просять зручно розміститися на пересувний кушетці, яка пізніше заїжджає в кільцеву частину томографа. Тунель апарату невеликий, лежати в закритому просторі не доведеться. Під час процедури заборонено рухатися, від цього може постраждати якість знімків. Лікар спостерігає за обстеженням із сусідньої кімнати, з ним можна спілкуватися по гучному зв'язку. Зазвичай КТ триває кілька хвилин, з контрастним посиленням - трохи довше.

Вартість без контрасту: 1700 грн
Вартість з в/в контрастом: недоцільно
Записатися