КТ-ангіографія верхніх або нижніх кінцівок - це неінвазивна, швидка і високоінформативна процедура, що дозволяє оцінити просвіт і діаметр судин, стан судинних стінок і навколишніх м'яких тканин. За допомогою томографії можна виявити запальні процеси, аномалії розвитку, тромби, аневризми та інші порушення.
Обстеження може знадобитися, якщо пацієнт відчуває епізодичне оніміння кисті, стопи або пальців, болі в м'язах кінцівок. Крім цього КТ-ангіографію проводять для постановки або підтвердження наступних діагнозів:
Дослідження судин завжди проводять з контрастним посиленням, тому на процедуру варто прийти або натщесерце, або через 3-4 години після останнього прийому їжі. Жодної іншої підготовки непотрібно.
Дане обстеження не має сенсу без болюсного посилення. Пацієнту вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісний препарат. Кров швидко розносить його по організму, контраст забарвлює судини і м'які тканини, завдяки чому вони краще візуалізуються на знімках томографії.
Контрастна речовина має деякі протипоказання. Його не можна вводити людям з алергією на йод і нирковою недостатністю, а також вагітним жінкам. Матерів-годувальниць обстежують тільки у крайньому разі. Таким пацієнткам після КТ потрібно відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.
Обстеження проводять в апаратній кімнаті з томографом. Під час сканування пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Навколо досліджуваної області обертається кільце томографа. У цей час не можна рухатися, інакше фотографії можуть бути неточними. Лікар спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати. Спілкуватися з ним можна за допомогою спікерфона. Як правило, томографія триває всього кілька хвилин.