Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ крижово-куприкового відділу хребта


Вартість без контрасту: 700 грн
Вартість з в/в контрастом: 1700 грн
Записатися

Компьютерная томография крестцово-копчикового отдела позвоночникаКомп’ютерна томографія крижово-куприкового відділу хребта – унікальний метод, який дозволяє детально дослідити морфологію кінцевого відділу хребтового стовпа. Крижі представляють собою злиття п’яти тіл крижових хребців в єдину кістку і беруть участь у формуванні таза. Куприк складається із 3-5 зрощених разом сегментів кістки і попри те, що куприк вважають рудиментарною структурою, він грає важливу роль у розподілі навантаження в положенні сидячи.

Дана ділянка схильна до частого травмування після падінь, що призводить до розвитку стійкого больового синдрому. Також дистрофічні процеси крижово-куприкового відділу можуть виникати у жінок після пологів великим плодом і викликати ішемізацію куприкового нервового сплетіння.

Показання до проведення КТ крижово-куприкового відділу хребта

Метою діагностики є візуалізація цієї анатомічної ділянки в різних проекціях і підтвердження або виключення патологічних змін. Сканування крижово-куприкової зони проводиться в наступних випадках:

  • Кт крестцово-копчикового отдела позвоночникатравма;
  • кокцигодинія (болі в куприку);
  • остеопороз;
  • аномалії розвитку;
  • деструкція кісткових структур різноманітної етіології (сепсис, туберкульоз, метастатичне ураження);
  • крижово-куприкові хондроми.

Підготовка до проведення КТ крижово-куприкового відділу хребта

Ця процедура не вимагає попереднього дотримання дієти або зміни звичного способу життя.

Комп'ютерна томографія крижово-куприкового відділу хребта з контрастуванням

Кісткова тканина добре візуалізується на томограммах без додаткового контрастного посилення.

Як проходить дослідження

Сканування відбувається швидко і не приносить неприємних відчуттів. Пацієнту необхідно лише зберігати нерухомість протягом кількох хвилин, лежачи на столику. Лікар контролює процесс дослідження і підтримує зв’язок за допомогою спікерофона.