КТ-ангіографія

КТангіографія з контрастом

Коли варто застосовувати КТ ангіографію і які судини можна обстежитиКт ангиография

Практично всі великі та найбільш важливі судини організму можна обстежити на комп’ютерному томографі з контрастом. Медичний центр комп’ютерної томографії «Преміум» пропонує проведення наступних видів досліджень на сучасному мультиспіральному томографі:

 • КТангіографія судин шиї або голови
 • КТангіографія черевного та грудного відділу аорти
 • КТангіографія нижніх кінцівок або верхніх кінцівок
 • КТангіографія легенів

Ця процедура дозволяє точно візуалізувати та обстежити такі великі судини, як аорта, сонні артерії, ниркові артерії, підключичні, вісцеральні. Також за допомогою КТ можна визначити, наскільки успішною була операція по установці артеріальних трансплантатів.

Коли є необхідність в КТангіографії головного мозку та шиї

Одна з найбільш частих процедур КТангіографія голови та шиї. Для неї існує ряд показань як симптомів, так і підтверджених діагнозів. Призначається процедура при головних болях нез’ясованого походження, порушеннях зору, перенесених черепномозкових травмах, при плануванні операцій. Також показаннями служать:

 • аномалії розвитку судин, мальформації, аневризми;
 • васкуліт скроневої артерії;
 • діабетична ангіопатія;
 • підозра на тромбоз артерії, вен або венозного синуса;
 • новоутворення будь-якої природи;
 • атеросклероз судин.

КТангіографія судин головного мозку та шиї дозволяє виявляти різні загрозливі стани заздалегідь і призначати ефективне лікування.

Коли проводиться КТангіографія грудного та черевного відділів аорти

Аорта – найбільша артерія організму, що бере свій початок з лівого шлуночка серця. По аорті та її гілкам тече насичена киснем артеріальна кров, яка постачає органи та тканини киснем та живильними речовинами.

КТ-ангіографія аорти дозволяє оцінити її прохідність, ступінь звуження, особливості анатомічної будови, наявність і кількість атеросклеротичних бляшок. Вкрай важливо вчасно провести таке дослідження при підозрі на аневризму аорти, щоб за результатами прийняти рішення про своєчасне проведення операції. Зокрема, на підставі результатів лікарі визначають, які стенози (звуження) вимагають корекції і яким способом її проводити – відкритим або ендоваскулярним.

Навіщо проводиться КТангіографія легеневої артерії з контрастом

Кт ангиографияНе менш важливою судиною є легенева артерія, яка несе кров в легені. Зробити КТ легеневої артерії важливо, щоб вчасно виявити легеневу емболію небезпечний життєвий стан, який розвивається при деяких захворюваннях, травмах та інших станах. Серед показань:

 • пороки розвитку легенів;
 • звуження просвіту судин легенів;
 • аневризми легеневої артерії;
 • легенева гіпертензія;
 • підозра на тромбоемболію легеневої артерії;
 • підготовка до операції та оцінка результатів оперативного втручання.

Навіщо потрібно введення контрасту і які у нього є протипоказання?

Контраст – це йодовмісна речовина, яка вводиться в кров’яне русло для кращої тривимірної візуалізації стану судин. Перед введенням контрасту необхідно переконатися, що у пацієнта немає алергії на йод і зробити аналіз вмісту креатиніну. Процедура проводиться на голодний шлунок і має ряд абсолютних протипоказань. До них відносяться вагітність, ниркова недостатність і цукровий діабет в декомпенсованій стадії, а також алергія на йод. Якщо протипоказань не виявлено, контраст вводиться через спеціальний катетер, який подає контраст поступово в ході обстеження.

Як проводиться дослідження?

Перед проведенням процедури необхідно зняти всі металеві предмети, які створюють тінь на знімках. Процедура проводиться лежачи, пацієнт займає місце на висувному столі томографа, який повільно подається в кільце сканера. Під час процедури пацієнт знаходиться в приміщенні з томографом один – такі правила безпеки. Але лаборант, який проводить процедуру, підтримує постійний голосовий зв’язок з пацієнтом через переговорний пристрій. Під час сканування необхідно дотримувати максимальну нерухомість. Сама процедура безболісна і займає, в залежності від місця обстеження, від декількох хвилин до півгодини.

Що пацієнт отримує в результаті?

Всі знімки обробляє спеціальна програма, яка створює тривимірну візуалізацію судинного русла в області дослідження з можливістю збільшити ділянку що цікавить лікаря. Результати записуються на компакт-диск, також вони будуть збережені на сайті з доступом для пацієнта. Ціна залежить від складності обстеження, наприклад, КТ-ангіографія грудного відділу аорти в центрі «Преміум» відрізняється за вартістю від КТ-ангіографії судин шиї. За більш детальною інформацією або для запису на обстеження звертайтеся до нас за телефоном або скористайтеся формою зворотного дзвінка.