Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ придаткових пазух


Вартість без контрасту: 700 грн
Вартість з в/в контрастом: 1700 грн
Записатися

Кт Придаточных пазух носа Комп'ютерна томографія придаткових пазух - метод діагностики стану придаткових пазух носа, лицьового скелета. Ці органи відрізняються особливою фізіологічною будовою, тому тільки томографія дозволяє детально вивчити стан твердих структур і м'яких тканин. КТ дає набагато більше інформації, ніж рентгенографія. МРТ поступається цьому методу діагностики, так як не підходить для обстеження твердих тканин і порожнистих органів.

Показання до проведення КТ придаткових пазух

Обстеження придаткових пазух проводять при:

  • травмах голови;
  • регулярних болях в області голови;
  • проблемах з підрядними пазухами носа;
  • різних новоутвореннях носоглотки і кісток лицевого черепа;
  • тривалій підвищеній температурі (37-37,2 градусів протягом декількох тижнів);
  • наявності в анамнезі хірургічних втручань в області ЛОР-органів;
  • помітних погіршення слуху;
  • об'ємних утвореннях;
  • зміни черепа внаслідок травми.

Крім цього КТ придаткових пазух можуть призначити в процесі консервативного лікування, щоб переконатися, що воно має результат.

Підготовка до проведення КТ придаткових пазух

У більшості випадків томографію органів «вуха-горла-носа» проводять з контрастною речовиною. Знімки без контрасту приносять не набагато більше інформації, ніж звичайна рентгенографія. До звичайної томографії готуватися не потрібно. Обстеження з контрастом проводять натщесерце.

Комп'ютерна томографія придаткових пазух з контрастуваннямКт Придаточных пазух носа

Для отримання точних даних і детальної візуалізації органів «вуха-горла-носа» використовують контрастування. Перед процедурою пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальні йодовмісні речовини. Препарат заповнює кровоносні судини і пухлинні утворення, що відразу ж відображається на знімках.

Як проходить обстеження

Комп'ютерна томографія придаткових пазух проходить швидко і безболісно. Пацієнту не доводиться лежати в закритому просторі, в апараті знаходиться тільки досліджувана область. І хоча лікар знаходиться в сусідній кімнаті, пацієнт може підтримувати з ним зв'язок через мікрофон. Як правило, процедура триває 5-15 хвилин. Перед обстеженням необхідно зняти з себе всі металеві предмети, включаючи зубні протези і слухові апарати.