Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ-ангіографія легеневих артерій (ТЕЛА)


Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 2150 грн
Записатися

КТ-ангіографія легеневих артерій - сучасний високоінформативний метод обстеження кровоносних судин легенів. За допомогою томографії можна отримати тривимірне зображення як великих, так і дрібних судин цієї області. На знімках чітко видно тромби, аневризми та інші патологічні порушення. Томографія поступово витісняє класичну ангіографію, завдяки доступності і низькому променевому навантаженні.

Показання до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій

КТ-ангиография легочных артерий (ТЭЛА)Томографія даної області потрібна в наступних ситуаціях:

  • стеноз;
  • легенева емболія;
  • аневризми;
  • легенева гіпертензія;
  • аномалії розвитку.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій

КТ-ангіографія не вимагає попередньої підготовки. За кілька годин до обстеження варто відмовитися від їжі, допускається тільки пиття звичайної негазованої води. За добу до КТ потрібно відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв.

КТ-ангіографія легеневих артерій з контрастуванням

Дане обстеження проводиться виключно з болюсним посиленням. Пацієнту вводять внутрішньовенно особливий йодовмісний препарат. Речовина поширюється по кровотоку і накопичується в м'яких тканинах, через що ці структури краще візуалізуються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Варто відзначити, що контрастне посилення категорично протипоказано вагітним жінкам, людям з нирковою недостатністю, алергією на йод і важкими формами цукрового діабету. Годуючим матерям також краще вибрати інший вид обстеження. Якщо ж КТ необхідне, варто відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Як проходить дослідження

КТ-ангиография легочных артерий (ТЭЛА)Перед обстеженням пацієнту потрібно зняти з себе всі металеві предмети і розташуватися на пересувному столику. Потрібно спочатку прийняти зручну позу, тому що під час сканування рухатися не можна. Після цього столик заїде в тунель томографа і почнеться обстеження. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області, пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. За процедурою спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Спілкуватися з ним можна за допомогою спікерфона. КТ-ангіографія легеневих артерій триває до 15 хвилин.