Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ скроневих кісток


Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

Комп'ютерна томографія скроневих кісток - неінвазивний і найбільш ефективний метод діагностики даної анатомічної зони. КТ дає вичерпну інформацію про будову і стан скроневих кісток, соскоподібного відростка, пористих структур, а також середнього і внутрішнього вуха, слухового проходу. На знімках видно навіть незначні морфологічні зміни і новоутворення. Рентгенографія менш інформативна, а МРТ не підходить для обстеження кісткових структур.

Показання до проведення КТ скроневих кістокКт височных костей

Томографію скроневих кісток проводять у разі травм і переломів. Планове обстеження призначають в наступних ситуаціях:

  • гострі запальні захворювання, наприклад, отит;
  • дегенеративні зміни кісток;
  • новоутворення різного характеру;
  • абсцеси та інфекції;
  • отосклероз;
  • крововилив в м'які тканини скроневої області.

Підготовка до проведення КТ скроневих кісток

Найчастіше томографію скроневих кісток проводять без контрасту. Готуватися до процедури не потрібно. Якщо ж лікар наполягає на скануванні з болюсним посиленням, то необхідно за 3 години до дослідження припинити прийом їжі. Вагітним жінкам контраст протипоказаний. Для матерів-годувальниць небажаний, але припустимий. Тільки після процедури потрібно відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.

Комп'ютерна томографія скроневих кісток з контрастуванням кт височных костей

У рідкісних випадках, коли лікарю потрібно отримати вичерпну інформацію про м'які тканини і судини скроневої області, КТ скроневих кісток проводиться з контрастним підсиленням. Пацієнту вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат. Речовина поширюється по організму, фарбуючи судини і м'які тканини, завдяки чому вони краще візуалізуються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

Комп'ютерна томографія не примушує пацієнта знаходитись в закритому просторі. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області. У цей час пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Рухатися під час сканування можна, тому потрібно спочатку зайняти зручну позу. За процесом томографії спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок між лікарем і пацієнтом підтримується за допомогою спикерфона. Як правило, томографія триває всього кілька хвилин, процедура з контрастом займає трохи більше часу.