Послуги

КТ головного мозку КТ придаткових пазух КТ краніоорбітальної ділянки КТ скроневих кісток КТ шийного відділу хребта КТ грудного відділу хребта КТ попереково-крижового відділу хребта КТ крижово-куприкового відділу хребта КТ плечового суглоба КТ ліктьового суглоба КТ променезап'ясткового суглоба КТ кульшових суглобів КТ колінного суглоба КТ гомілковостопного суглоба КТ плеча КТ передпліччя КТ кисті КТ стегна КТ гомілки КТ стопи КТ кісток таза КТ-ангіографія судин головного мозку КТ-ангіографія судин шиї КТ-ангіографія легеневих артерій (ТЕЛА) КТ-ангіографія грудного відділу аорти КТ-ангіографія черевного відділу аорти КТ-ангіографія верхніх або нижніх кінцівок КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ головного мозку


Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

Комп'ютерна томографія головного мозку - інформативна діагностика на базі рентгенівського випромінювання. В процесі обстеження томограф робить набір рентгенівських знімків в декількох площинах, після чого отримана інформація опрацьовується в комп'ютері. У підсумку, лікар отримує детальне зображення мозку і може поставити правильний діагноз. КТ має низку переваг перед іншими видами діагностики. Так, рентгенографія менш інформативна, а МРТ поступається в ранній діагностиці крововиливу в речовину головного мозку.

Показання до проведення комп'ютерної томографії головного мозку

Найчастіше КТ призначають, щоб виявити такі аномалії і порушення:

  • травми мозку;
  • запальні процеси;
  • судинні порушення;
  • структурні аномалії;
  • крововиливи та гематоми;
  • травми основи черепа.

Також КТ головного мозку ефективна в разі проблем зі слухом, зором, мовою, пам'яттю і при регулярних головних болях. На томографію відправляють пацієнтів, які скаржаться на головні болі невідомого походження і непритомність. Екстрена діагностика необхідна при важких травмах голови або при симптомах крововиливу в мозок.

Підготовка до проведення КТ головного мозку

До даного дослідження готуватися не треба. Виняток - томографія з контрастом, її проводять на порожній шлунок. Безпосередньо перед процедурою необхідно позбутися від будь-яких металевих предметів, включаючи зубні протези і слухові апарати.

Комп'ютерна томографія головного мозку з контрастуванням

У ряді ситуацій призначають томографію з контрастною речовиною. Це кращий спосіб виявити проблеми судин головного мозку. Контраст виділяє на знімках аневризми, стенози, судинні мальформації та тромби. Найчастіше введення контрастної речовини в організм не викликає дискомфорту. Зазвичай пацієнти відчувають приємне тепло у всьому тілі і присмак металу в роті.

Як проходить дослідження

Для діагностики використовують томограф. Він являє собою короткий тунель, в який розміщують рухомий стіл з пацієнтом. В апараті знаходиться тільки досліджувана частина тіла, в даному випадку голова. Під час процедури вкрай важливо не рухатися. У момент дослідження лікар очікує в іншій кімнаті, спілкується з пацієнтом за допомогою мікрофона, але в будь-який момент можна звернутися до лікаря за допомогою або підтримкою. КТ головного мозку не викликає хворобливих відчуттів і дискомфорту. Єдиний неприємний момент - це лежати без руху від 5 до 15 хвилин.

Протипоказання до комп'ютерної томографії

Даний вид діагностики протипоказаний вагітним жінкам. Дітям томографію роблять в крайніх випадках. Годуючим матерям КТ головного мозку не протипоказана, але проводити її варто тільки в крайніх випадках. Якщо жінці введуть контрастну речовину, їй доведеться відмовитися від годування груддю на найближчу добу. Також до томографії не допускають пацієнтів з вагою понад 150 кілограмів. Це пов'язано з технічними особливостями апарату.