Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ шийного відділу хребта


Вартість без контрасту: 800 грн
Вартість з в/в контрастом: 1800 грн
Записатися

Кт шейного отдела позвоночникаКомп'ютерна томографія шийного відділу хребта - найпростіший і результативний діагностичний метод, який дозволяє вивчити кісткові структури даної зони. На знімках видно спинний мозок, хребетний канал, а також міжхребцеві елементи, однак обстеження не дає детального зображення структур спинного мозку, поступаючись діагностиці за допомогою МРТ. Завдяки обстеженню можливо діагностувати різні захворювання даного відділу хребта, виявити аномалії розвитку, пухлинні утворення і крововиливи.

Показання до проведення КТ шийного відділу хребта

Найчастіше томографію призначають з метою виявити порушення цілісності даного відділу. Але є й інші підстави для сканування:

  • головні болі неясного походження;
  • остеохондроз;
  • мієлопатія;
  • стеноз хребетного каналу;
  • неодноразова втрата свідомості;
  • міжхребетні грижі;
  • пухлини різного характеру;
  • переломи хребців;
  • спондильоз;
  • нестабільність хребців;
  • ревматичні захворювання;
  • аномалії розвитку хребців;
  • крововилив в спинний мозок.

Підготовка до проведення КТ шийного відділу хребта

Томографію цієї зони проводять без попередньої підготовки. Якщо сканування проводилось раніше, варто взяти до лікаря його результати.

Комп'ютерна томографія шийного відділу хребта з контрастом

У ряді ситуацій призначають томографію з контрастною речовиною. Найчастіше введення контрастної речовини в організм не викликає дискомфорту. Зазвичай пацієнти відчувають приємне тепло у всьому тілі і присмак металу в роті.

Як проходить дослідження

Кт шейного отдела позвоночникаСканування роблять в апаратній кімнаті, обладнаній томографом. Ще до сканування рекомендують зняти з себе будь-які металеві предмети, в тому числі зубні протези і слухові апарати. Потім потрібно зручно розташуватися на спеціальному пересувному столику. В процесі обстеження кільце томографа обертається навколо досліджуваної області, а столик з пацієнтом рухається в горизонтальній площині. Лікар спостерігає за дослідженням через скло із сусідньої кімнати. Для підтримки зв'язку з пацієнтом використовують спікерфон.