КТ голови

Комп’ютерна томографія голови

Кт ГоловыКомп’ютерна томографія голови та шиї орієнтована на виявлення захворювань і дисфункцій насамперед головного мозку, а також інших органів, зосереджених в цій області. Комп’ютерна томографія, або КТ, являє собою дослідження за допомогою рентгенівського випромінювання. КТ голови або шиї передбачає створення безлічі рентгенівських знімків в різних проекціях, що дозволяє побачити будь-які відхилення з різних сторін, оцінити ступінь загрози та область, яка порушена.

Дані, надані апаратом комп’ютерної томографії, обробляються спеціальною програмою, яка дозволяє скласти загальну розгорнуту картину з можливістю більш докладної деталізації окремих ділянок. Правильно проведене обстеження КТ голови дозволить поставити діагноз навіть в складних випадках. Комп’ютерна томографія значно більш інформативна, ніж звичайна рентгенографія. На відміну від магнітно-резонансної томографії, процедура проводиться швидше, середня вартість КТ голови менша, але головне, може бути проведена пацієнтам з металевими імплантатами, кардіостимуляторами.

Коли призначають проведення КТ голови?

Цей метод діагностики показаний при найрізноманітніших захворюваннях і станах головного мозку, прилеглих до нього великих судин, а також при наявності щелепно-лицьових і інших травм перед проведенням оперативного втручання. Комп’ютерна томографія голови та шиї призначається при самих різних станах або підозрі на:

  • ішемічний і геморагічний інсульт;
  • переломи основи черепа;
  • травми та гематоми;
  • пухлини, кісти;
  • енцефаліт, арахноїдит, менінгіт;
  • аневризми – в такому випадку проводиться КТ голови з контрастом;
  • аномалії розвитку;
  • наявність сторонніх предметів при пораненнях;
  • планування операцій.

Показання для цієї діагностичної процедури не вичерпуються наведеним переліком. Іноді зробити КТ голови потрібно терміново, наприклад, щоб уточнити ступінь ураження при інсульті та швидко призначити адекватну терапію. Планове призначення цієї процедури передбачає наявність у пацієнта таких скарг, як запаморочення, періодичні непритомність або помутніння свідомості, розлад зору або слуху.

Коли проводиться КТ з контрастом

Кт головы с контрастомКонтраст обов’язково застосовується в обстеженні, завданням якого є виявити обструкцію кровоносних судин будь-якої природи, мальформації, онкологічні захворювання, аневризми. Також КТ голови з контрастом – частина стандартної процедури перед проведенням операції на головному мозку. При цьому використовується контраст – речовина, що вводиться внутрішньовенно та дозволяє добре візуалізувати кровоносні судини та тканини речовини головного мозку. Цей препарат має високу контрастність в рентгенівських променях, на відміну від судинних стінок, тому дозволяє виявити будь-які дефекти, оцінити просвіт судин, розташування та інші важливі для діагностики параметри.

КТ з контрастом має ряд протипоказань. Не проводиться дана процедура вагітним жінкам, а також людям, які мають алергію на контрастну речовину. Також до протипоказань відносяться ниркова недостатність, цукровий діабет в стадії декомпенсації. З обережністю проводиться з контрастом комп’ютерна томографія голови дітям.

Скільки триває КТ голови і як проходить процедура?

Сама процедура займає всього кілька хвилин. Сучасні апарати дозволяють скоротити час променевого впливу до безпечного мінімально необхідного рівня. КТ мозку без контрасту не вимагає попередньої підготовки, проводити її можна в будь-який час дня. Якщо необхідно використовувати контраст, проводиться аналіз рівня креатиніну в крові, а саме дослідження проводиться на голодний шлунок.

Під час процедури потрібно зняти всі металеві предмети, що потрапляють в зону обстеження. Апарат КТ являє собою кільце з рентгенівськими трубками та детекторами, яке обертається навколо пацієнта. Обстеження проводиться в положенні лежачи. Правила безпеки вимагають, щоб крім пацієнта, в приміщенні більше нікого не було, але при цьому з пацієнтом весь час підтримується голосовий зв’язок. Комп’ютерна томографія голови дитини може припускати присутність в приміщенні з томографом одного з батьків.

Скільки коштує комп’ютерна томографія голови та що ви отримаєте в результаті?

Наш медичний центр пропонує результати на компакт-диску, а також можливість завантажити їх з онлайн-сервісу. Центр друкує найбільш значущі з діагностичної точки зору проекції на фотопапері.

Питання, скільки коштує КТ голови, залежить перш за все від необхідності використовувати контраст. У вартість включається дослідження, опис знімків, запис диска і друк на фотопапері. При необхідності проводити КТ з контрастом у вартість входить препарат для ін’єкції контрастної речовини. Якщо вас цікавить, скільки коштує комп’ютерна томографія голови в Запоріжжі, поставте запитання адміністратору центру комп’ютерної томографії «Преміум». Озвучена ціна є підсумковою – ніяких додаткових витрат не буде потрібно. Адреса і телефони центру ви можете знайти в розділі «Контакти».