КТ хребта

Послуга Без контрасту З контрастом
КТ хребта
КТ шийного відділу хребта 800 грн 1800 грн
КТ грудного відділу хребта 800 грн 1800 грн
КТ попереково-крижового відділу хребта 800 грн 1800 грн
КТ крижово-куприкового відділу хребта 700 грн 1700 грн
КТ 2-х сусідніх відділів хребта 1440 грн 2440 грн
КТ 3-х відділів хребта 2000 грн 3000 грн

Комп’ютерна томографія хребта

Комп’ютерна томографія – високоінформативний сучасний діагностичний метод, що дозволяє виявити ознаки захворювань і відхилень у структурі тканин навіть на ранніх стадіях, до появи симптомів. Зробити КТ хребта рекомендується в самих різних випадках:

 • для оцінки посттравматичних змін у пацієнтів після ДТП або інших травм – в такому випадку КТ хребта дозволяє отримати детальну картину ушкоджень, переломів, вивихів, компресії спинного мозку;
 • для діагностики пухлин і метастаз як метод диференціальної діагностики;
 • для контролю процесу відновлення після проведених операцій;
 • для контролю ймовірності виникнення переломів при остеопорозі;
 • при проведенні різних лікувальних процедур, зокрема, біопсії, а також при лікуванні абсцесів;
 • для діагностики вроджених порушень будови (аномалій) і виявлення особливостей будови.

Кт позвоночникаКомп’ютерна томографія – це метод променевої діагностики, що є розвитком рентгенологічного обстеження. Ідея полягає в тому, що мультиспіральний комп’ютерний томограф створює безліч окремих рентгенівських знімків області, що цікавить лікаря в різних проекціях. Наприклад, при проведенні КТ поперекового відділу хребта, робиться пошарове сканування, після чого комп’ютерна програма об’єднує всі знімки в об’ємну детальну картину. Чіткість зображень дозволяє виявляти дрібні об’єкти, невидимі на традиційних рентгенівських знімках. Зазвичай проводиться КТ одного відділу хребта, того, в якому імовірно локалізовано захворювання, оскільки ця процедура створює певне променеве навантаження. Тому для проведення КТ бажано направлення лікаря.

Які переваги є у КТ у порівнянні з іншими методами?

Комп’ютерна томографія – неінвазивний і безболісний метод діагностики з найвищим рівнем деталізації та інформативності. Зрівнятися з комп’ютерною томографією за цим показником може лише магнітно-резонансна томографія (МРТ). Однак МРТ протипоказана пацієнтам з встановленими кардіостимуляторами та металевими імплантатами. Крім того, КТ менш чутлива до руху, що важливо при обстеженні пацієнтів з судомами, нервовими тиками, сильними болями. КТ показана при необхідності акцентувати увагу на стан кісткових структур. Багатьох цікавить, скільки коштує КТ хребта – вартість цієї діагностичної процедури помітно нижча, ніж середня вартість МРТ. Швидкість і відносна простота проведення дозволяють застосовувати в екстрених випадках саме КТ.

Які відділи можна обстежити за допомогою КТ?

Метод дозволяє провести обстеження конкретних відділів хребетного стовпа. У нашому центрі проводяться такі обстеження:

 • КТ шийного відділу хребта;
 • КТ грудного відділу хребта;
 • КТ попереково-крижового відділу хребта;
 • КТ крижово-куприкового відділу.

Показання до застосування цього методу приблизно однакові для всіх видів дослідження і включають в себе:Кт позвоночника

 • діагностику аномалій розвитку;
 • болю неясної природи;
 • переломи та інші травматичні порушення;
 • остеопороз;
 • остеоартроз;
 • підозра на анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтєрєва);
 • діагностика пухлин і метастаз;
 • крововиливи.

Комп’ютерна томографія поперекового відділу хребта проводиться також з метою діагностики міжхребцевих гриж і протрузій – саме цей відділ найбільш схильний до утворення гриж, пов’язаних з неправильною або надмірною фізичною активністю, КТ попереково-крижового відділу хребта може знадобитися, наприклад, людям, чий спосіб життя пов’язаний з підйомом важких предметів або підвищеним травматизмом – вантажникам, важкоатлетам. З крижово-куприковим відділом пов’язані досить рідкісні новоутворення, діагностика яких проводиться на комп’ютерному томографі. КТ грудного відділу хребта показано при серйозних порушеннях постави та викривлення спини, пов’язаних з неправильним положенням при роботі чи навчанні.

Коли проводиться КТ хребта з контрастом?

В окремих випадках може знадобитися введення контрастної речовини, що містить йод. Це потрібно для більш точного дослідження патологій в структурі тканин. Особливо часто контраст використовують для діагностики патологій спинного мозку і міжхребцевих дисків в разі, якщо не можна використовувати МРТ. Внаслідок додаткових маніпуляцій ціна КТ хребта з контрастом вище, ніж без нього. Контраст протипоказаний вагітним, хворим з нирковою недостатністю і декомпенсованим цукровим діабетом. Перед введенням контрасту необхідно на кілька годин утриматися від вживання їжі.

Як проходить процедура КТ?

Обстеження проводиться в положенні лежачи, висувний стіл рухається крізь кільцеподібний сканер томографа з рентгенівськими трубками та датчиками. При проведенні дослідження з контрастом кількість речовини що подається, контролюється інжектором. Всі металеві прикраси необхідно зняти. У камері з апаратом КТ крім пацієнта, за правилами безпеки, нікого немає. Але при цьому з пацієнтом підтримується голосовий зв’язок. Результати записуються на диск, також вони доступні в особистому кабінеті пацієнта онлайн-сервісу. Пацієнту видаються кілька знімків в різних проекціях.

Скільки коштує комп’ютерна томографія хребта?

Вартість залежить від відділу – комп’ютерна томографія грудного відділу хребта за ціною вища, ніж КТ копчикового відділу. Але найбільш сильно впливає на вартість необхідність введення контрасту. Дізнатися вартість і подробиці проведення дослідження ви можете, скориставшись формою зворотного дзвінка або зателефонувавши самостійно. Адреса центру «Преміум» вказана в розділі «Контакти».