Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ-діагностика торакальної травми


Вартість без контрасту: 1050 грн
Вартість з в/в контрастом: недоцільно
Записатися

Комп'ютерна томографія з метою діагностики торакальної травми - це дослідження грудної клітини на предмет виявлення місць пошкоджень механічного характеру. Даний вид діагностики повинен бути здійснений невідкладно при підозрі на наявність травми. Обсяг цього дослідження включає детальне вивчення ключиць, грудини, ребер і грудного відділу хребта з метою виявлення порушень їх цілісності (переломів). Також в обов'язковому порядку візуалізуються легены для виключення ускладнень у вигляді скупчення крові або повітря в плевральній порожнині. Травма грудної клітини - небезпечний стан і тільки рання діагностика і впевнене лікарське втручання може допомогти уникнути критичних порушень дихання.

Показання до проведення КТ-діагностики торакальної травми:

  • переломи ребер внаслідок ударів, падінь на виступаючі предмети (сходинки, меблі і тд);
  • патологічні переломи ребер, що виникли через первинне захворювання (остеопороз, метастазування пухлини, аномалії розвитку скелета);
  • переломи грудини, ключиць, які найчастіше виникають після автодорожніх катастроф;
  • підозра на забій легенів (пошкодження легенів без перелому ребер, особливо у молодих людей, у яких не завершено процес окостеніння);
  • виключення гідропневмотораксу, гемотораксу - серйозних ускладнень травм грудної клітки, пов'язаних з високим ризиком для життя.

Підготовка до проведення КТ-діагностики торакальної травми

Це дослідження проводиться в ургентному порядку і не вимагає попередньої підготовки.

КТ-діагностика торакальної травми з контрастом

Для проведення цього дослідження не потрібне введення контрастної речовини, тому що кісткові структури і легені добре візуалізуються при комп'ютерній томографії без посилення.

Як проходить дослідження

Сканування займає всього кілька хвилин, які необхідно лежати нерухомо. Пацієнту з травмою грудної клітки немає необхідності чекати опис і втрачати дорогоцінний час, а відразу після діагностики транспортуватися в спеціалізований стаціонар. Результат дослідження (знімки і висновок лікаря) надається в електронному вигляді в особистому кабінеті пацієнта сервісу MedOffice за посиланням https://medoffice.zp.ua/.