Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ органів малого таза


Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 1950 грн
Записатися

Комп'ютерна томографія органів малого таза - швидка і ефективна діагностика даної зони. За допомогою сканування реально отримати дані про стан кишечника (візуалізація часткова), сечового міхура, сечоводів, передміхурової залози у чоловіків, яєчників, матки і придатків у жінок. На знімках добре видно запальні процеси, пухлинні утворення та інші аномалії. КТ даної області поступається МРТ в плані інформативності, але значно перевершує звичайну рентгенографію.

Показання до проведення КТ органів малого таза

кт органов малого тазаСкринінг даної області необхідний, якщо у пацієнта спостерігаються такі симптоми і захворювання:

 • травми органів малого таза;
 • запальні захворювання;
 • гострі хірургічні патології;
 • новоутворення різного характеру;
 • біль в нижній частині живота;
 • підозра на скупчення рідини в малому тазі;
 • аномалії органів;
 • кісти яєчників;
 • метастази в лімфовузлах;
 • абсцеси малого таза;
 • планування операції.

Підготовка до проведення комп'ютерної томографії органів малого таза

Попередня підготовка до процедури необхідна, а саме: за добу до дослідження необхідно прийняти 76% розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрі води і розділити розчин на рівні три частини, першу частину випити в 17.00- 18.00, другу - в 20.00-21.00, третю-вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.

КТ органів малого таза з контрастом

Для кращої візуалізації внутрішніх органів томографію проводять з болюсним посиленням. Незадовго до процедури пацієнтові вводять спеціальний йодовмісний препарат внутрішньовенно за допомогою катетера. Речовина поширюється по кровотоку, забарвлює судини і накопичується в м'яких тканинах. Завдяки болюсному посиленню знімки виходять чіткими, на них чітко видно кровоносні судини, лімфовузли і пухлинні утворення.

Як проходить дослідження

кт малого тазаПацієнта укладають на пересувний столик і, якщо це потрібно, додатково фіксують спеціальними ременями. Безпосередньо під час обстеження кільце томографа рухається навколо пацієнта, а столик переміщається в горизонтальній площині. Під час КТ пацієнт не знаходиться в закритому просторі. Лікар стежить за томографією через скло із сусідньої кімнати. Для зв'язку з пацієнтом використовується спікерфон. Обстеження триває від 5 до 15 хвилин.