КТ суглобів

Послуга Без контрасту З контрастом
КТ суглобів
КТ плечового суглоба 800 грн 1800 грн
КТ ліктьового суглоба 800 грн 1800 грн
КТ променезап'ясткового суглоба 800 грн 1800 грн
КТ кульшових суглобів 1050 грн 2050 грн
КТ колінного суглоба 800 грн 1800 грн
КТ гомілковостопного суглоба 800 грн 1800 грн

Комп’ютерна томографія суглобів

Комп’ютерна томографія – це діагностичний метод, який дозволяє візуалізувати стан тканин і органів, включаючи кісткові та сполучні тканини. Він являє собою створення серії рентгенівських знімків в різних проекціях з високою диференціацією. Знімки в цифровому вигляді обробляються комп’ютерною програмою, яка показує стан ураженої ділянки в максимально зручному для дослідження вигляді. На таких знімках є можливість побачити найменші порушення і захворювання навіть на досимптомній стадії.

КТ суглоба проводиться за показаннями, такими, як біль незрозумілої природи або обмеження рухливості, а також для постановки діагнозу як високоточний метод диференціальної діагностики. Комп’ютерна томографія суглобів проводиться за призначенням лікаря-травматолога, хірурга або ревматолога за чіткими показаннями, оскільки ця процедура несе певне променеве навантаження і проводити її без показань не варто.

Що показує комп’ютерна томографія?

Знімки КТ – це один з кращих способів візуалізувати будь-які процеси в кістковій тканині, дегенеративні або запальні. Цей сучасний метод також дає діагностам і лікарям розгорнуте уявлення про стан прилеглих хрящової, сполучної, м’язової тканин. За допомогою КТ візуалізуються набряки, ущільнення, кісти, тріщини тканин, абсцеси і новоутворення. Процедура дозволяє виявляти:

 • наявність скупчень рідини та крові;
 • новоутворення будь-якої природи та метастази з інших тканин;
 • артрит, артроз;
 • вогнищеві та дифузні зміни, дистрофії;
 • аномалії розвитку;
 • остеофіти, остеомієліти;
 • наявність та розташування сторонніх тіл – наприклад, при травмах і протезуванні;
 • ураження органу при аутоімунних захворюваннях.

Використовується метод діагностики також при плануванні та проведенні операцій.

Які види діагностики пропонує центр комп’ютерної томографії «Преміум»?

Кт суставовМи проводимо такі види діагностики:

 • КТ колінного суглоба
 • КТ тазостегнових суглобів
 • КТ плечового суглоба
 • КТ гомілковостопного суглоба
 • КТ променево-зап’ясткового суглоба
 • КТ ліктьового суглоба

Дуже часто в клініці проводиться КТ колінного суглоба, що пов’язано з частими спортивними травмами, викликаними неправильними або надмірними навантаженнями. Одним зі свідчень є болі в коліні невідомого походження, які можуть бути симптомами безлічі станів і захворювань, включаючи артроз. Також за допомогою КТ діагностується кіста Бейкера, яка спостерігається переважно у спортсменів, зміщення колінної чашечки або вивих при спортивних травмах, складні переломи, характерні для ДТП.

Комп’ютерна томографія гомілковостопного суглоба також дуже часто пов’язана з підвищеним травматизмом у спортсменів. Процедура дозволяє визначити і таку аномалію розвитку, як кутова деформація голеностопа. Серед інших показників – діагностика асептичного некрозу, пухлин, переломів.

Комп’ютерна томографія плечового суглоба дозволяє виявити на ранніх стадіях пухлини та метастази з сусідніх органів, також застосовується для виявлення пошкоджень зв’язок і сухожиль при деяких видах травм і при плануванні операцій. Комп’ютерна томографія ліктьового суглоба застосовується при травмах, діагностиці екзостозів – доброякісних новоутворень, а також остеомієліту, артрозу та остеохондропатій. Комп’ютерна томографія променево-зап’ясткового суглоба найчастіше використовується при травмах і операціях, а також в якості методу диференціальної діагностики при деяких неврологічних порушеннях.

Як проходить комп’ютерна томографія?

Кт суставовНіякої спеціальної підготовки до обстеження не потрібно, за рідкісним винятком використовується контраст. Дослідження проводиться в положенні лежачи. У деяких випадках можливе проведення обстеження в положенні сидячи, при цьому в тунель сканера томографа поміщається тільки обстежувана кінцівка. У приміщенні, крім пацієнта, в момент обстеження не повинно бути нікого, але рентгенлаборант підтримує постійний голосовий зв’язок з пацієнтом.

Сам процес займає всього кілька хвилин, сучасний томограф, встановлений в нашому центрі, знижує променеве навантаження до мінімуму. Під час процедури важливо зберігати нерухомість. Процедура КТ також вимагає зняти всі металеві прикраси. Однак наявність металовмісних імплантатів в організмі не є протипоказанням для цього методу діагностики, на відміну від процедури магнітно-резонансної томографії.

Що пацієнт отримує в результаті?

Знімки, оброблені програмою, записуються на диск і видаються пацієнту. Також результати доступні для завантаження в онлайн-сервісі. Висновок діагноста і кілька знімків на фотопапері видаються на руки для пред’явлення лікарю.

У нас в центрі ви можете зробити комп’ютерну томографію колінного та інших суглобів за доступною ціною. При необхідності використовування контрасту оплата дещо зростає, так як включає в себе вартість препарату, що вводиться пацієнтові. Адреса і телефони клініки «Преміум» ви можете подивитися в розділі «Контакти».