Комп'ютерна томографія плечового суглоба - найбільш ефективний і простий спосіб вивчити будову і стан самого суглоба, а також навколишні його м'які тканини і кровоносні судини. За допомогою сканування можна виявити навіть невеликого розміру новоутворення, пухлинні і запальні процеси, наслідки травм і переломів.
Найчастіше комп'ютерна томографія плечового суглоба проводиться в наступних цілях:
Готуватися до томографії потрібно тільки в тому випадку, якщо потрібно контрастне посилення. У цьому випадку за кілька годин до обстеження варто відмовитися від прийому їжі, а ще краще прийти на сканування натщесерце. Варто відзначити, що КТ з контрастом протипоказано вагітним жінкам і не рекомендується годуючим матерям.
Сканування кісткових і хрящових структур не вимагає болюсного посилення. Якщо ж лікарю потрібно подивитися на стан судин і м'яких тканин області плеча, томографію проводять з контрастом. За кілька хвилин до скринінгу пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Контрастна речовина швидко поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і м'які тканини. Завдяки цьому на знімках чітко видно всі компоненти плеча. Лікар може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.
Пацієнта просять лягти на пересувну кушетку і зайняти максимально зручне положення. Під час сканування рухатися не можна, щоб якість знімків не постраждала. Перед процедурою потрібно зняти з себе всі металеві предмети. В процесі обстеження пацієнт не буде знаходитися в закритому просторі, так як кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області. Лікар спостерігає за процесом із сусідньої кімнати і підтримує зв'язок з пацієнтом за допомогою спікерфона. КТ без контрасту триває всього кілька хвилин, сканування з болюсним посиленням займає не більше двадцяти хвилин.