Що покаже КТ гортані?

КТ гортані – це сучасний неінвазивний метод обстеження, що дозволяє виявити запальні дистрофічні, дегенеративні процеси та патологічні зміни в ділянці горла. Основними перевагами такого типу дослідження є його висока інформативність, швидкість проведення та можливість отримати зображення досліджуваної ділянки у тривимірній проєкції.

Коли призначають КТ горла?

КТ успішно застосовують для отримання детальної інформації про стан структур горла та гортані з метою постановки правильного діагнозу, дослідження локалізації запалення та характеру його перебігу. Лікар може призначити пацієнту комп’ютерну томографію при наступних ознаках та симптомах:

  1. Проблеми з диханням.
  2. Зміна голосу, порушення мовлення.
  3. Набряки гортані.
  4. Збільшення лімфовузлів, розташованих у досліджуваній ділянці.
  5. Розлад акту ковтання.
  6. Біль у горлі незрозумілого походження.
  7. Відчуття стороннього тіла, «клубка» в області горла.
  8. Ознаки запалення м’яких тканин у досліджуваній ділянці (гіперемія, болючість при пальпації, набряк).
  9. Травматичні ураження гортані.
  10. Порушення кровообігу у досліджуваній ділянці.

Що можна побачити на КТ гортані?

Завдяки цьому методу апаратної діагностики, що полягає у застосуванні рентгенівських променів для сканування досліджуваної ділянки, можна досягти детальної візуалізації стану кісток, хрящових, м’якотканинних структур, що є важливим для діагностування різних захворювань та відхилень від норми.

Зокрема, лікар, проводячи КТ має змогу проаналізувати та оцінити стан носової частини глотки, лімфовузлів, ротоглотки, щитоподібної залози, верхньої частини трахеї та стравоходу. Таким чином фахівець також може зафіксувати кальцинацію лімфовузлів, закостеніння зв’язок, а також форму, розміри, контури горла та гортані.

Отже, застосування комп’ютерної томографії гортані та горла створює детальну картинку цієї ділянки для виявлення наступних патологій:

  1. Травматичні пошкодження шиї.
  2. Новоутворення у гортані та тканинах шиї.
  3. Наявність сторонніх тіл у стравоході, трахеї.
  4. Захворювання щитоподібної залози.
  5. Запальні процеси.
  6. Ларингіт.
  7. Лімфаденіт.
  8. Деструкція хрящових структур гортані.
  9. Абсцес м’яких тканин шиї.

Як відбувається діагностика гортані на КТ?

Перед здійсненням процедури варто взяти до уваги деякі обов’язкові етапи підготовки. За декілька годин до обстеження необхідно утриматися від вживання їжі. Також пацієнту треба зняти всі сторонні та металічні предмети з тіла, адже це може спотворити якість зображення. Це можуть бути зубні протези, слухові апарати, прикраси, аксесуари. Одяг повинен бути зручним, без металевих елементів.

КТ гортани, шеи в ЗапорожьеЩо стосується протипоказань, то КТ не проводять вагітним жінкам та неповнолітнім (за винятком вказівки лікаря та особливих медичних показань). До відносних протипоказань належать клаустрофобія та тяжкий стан пацієнта, що не є спроможним виконувати вказівки лікаря.

Така діагностична процедура триває приблизно 30-40 хвилин. Спочатку пацієнт лягає на горизонтальну поверхню пересувного столу, попередньо знявши всі металічні предмети з себе. Стіл переміщується всередину кільцевої частини томографа, де рентгенівські трубки та датчики сканують досліджувану ділянку. Під час обстеження кільце апарату буде обертатися навколо столу, а пацієнт повинен перебувати у нерухомому положені. При проведенні процедури лікар керує та спостерігає за процесом через скло, підтримуючи зв’язок з пацієнтом за допомогою спеціального пристрою зв’язку. Після закінчення процедури кожен пацієнт отримує DVD диск з серію знімків, а також розшифровані результати дослідження.

Записатися на КТ шиї та гортані з введенням контрастної речовини ви можете у ЦКТ «Преміум». Наш медичний центр пропонує широкий спектр діагностичних процедур з застосуванням томографа. Висока якість та отримання достовірних результатів – гарантовані!