Грижа Шморля: симптоми та діагностика

Грижа Шморля – це один з видів грижі хребетного стовпа, що характеризується випинанням пульпозного ядра міжхребцевого диска у тканини сусіднього хребця. Така патологія може локалізуватися у шийному, грудному чи поперековому відділах хребта.

 

Як зрозуміти, що в тебе грижа Шморля?

 

грыжа Шморля, диагностика в ЗапорожьеТривалий час перебіг патології може не проявлятися, оскільки у кістковій тканині майже повністю відсутні больові рецептори. Хворий може лише помічати втомлюваність при тривалому положенні стоячи, несильний біль, напруженість м’язів спини, проте без порушень рухової активності.

Серйозні симптоми починають виникати лише на стадії, коли грижа суттєво збільшилась в розмірах та з’явилися ускладнення, наприклад, міжхребцева грижа. Тоді пацієнт відчуває сильний ниючий біль, який є набагато інтенсивнішим у людей, що займаються спортом та тяжкою фізичною працею.

Факторами, що впливають на розвиток грижі Шморля є:

  1. Порушення метаболізму.
  2. Порушення постави, внаслідок чого деякі відділи хребта не отримують потрібного живлення.
  3. Перелом через здавлення, після удару зверху, падіння на витягнуті ноги.
  4. Дефіцит кальцію та вітаміну Д через незбалансоване харчування.
  5. Кіфоз, сколіоз.
  6. Остеохондроз.

 

Чим відрізняється грижа Шморля від звичайної грижі?

 

Головна відмінність цих двох патологій полягає у тому, що при грижі Шморля диск входить у тіло хребця, тобто або вгору або вниз, тоді як при звичайній грижі диск рухається в горизонтальному напрямку: у бік спинномозкових корінців (правого чи лівого) або взад, у бік спинномозкового каналу і розташованого в ньому спинного мозку.

 

Чим небезпечна грижа Шморля?

 

Хоча така патологія тривалий час є безсимптомною, своєчасна медична допомога є надзвичайно важливою задля уникнення ускладнень.

Грижа Шморля призводить до крихкості хребців та підвищує ризик компресійних переломів хребта. До того ж можуть розвинутися й інші ускладнення, як-от протрузія, міжхребцева грижа, остеохондроз та деформативні зміни у хребті: лордоз чи кіфоз.

 

Як діагностувати та чи потрібно лікувати?

 

КТ в ЗапоріжжіНа сьогодні грижу Шморля лікують консервативними способами, до яких належать:

  1. Медикаментозна терапія задля зміцнення кісткової тканини.
  2. Лікувальна гімнастика.
  3. Фізіотерапія для зняття м’язового спазму та прискорення темпів утворення кісткової тканини.
  4. Масаж для зменшення спазму в м’язах, покращення кровообігу та відтоку лімфи.
  5. Декомпресійні заходи. Це плавання, аквааеробіка, носіння ортопедичного корсета задля укріплення навколохребетних м’язів та зменшення навантаження на хребет.

Для діагностики грижі Шморля лікарі призначають рентгенографію, МРТ чи КТ. КТ може бути альтернативним методом обстеження, якщо, наприклад, у пацієнта є метал у тілі.

Записатися на комп’ютерну томографію за доступною ціною та у зручний для вас час ви можете у ЦКТ «Преміум» у Запоріжжі. Наші досвідчені лікарі-рентгенологи проводять якісну діагностику для детального та ефективного обстеження пацієнтів у кабінетах, обладнаних апаратами преміум-класу.