Чи інформативно робити КТ при гострому гнійному полісинуситі?

Причини і симптоми гострого гнійного полісинусита

Гострий гнійний полісинусит — часте захворювання верхніх дихальних шляхів, яке заподіює пацієнтам багато страждань і дискомфорту. Це поєднане запалення декількох пазух носа. Воно виникає через попадання в них патогенної мікрофлори через природні соустя з вогнищ хронічної інфекції (каріозні зуби, тонзиліт, ГРВІ тощо).Гострий гнійний полісинусит

Пацієнтів з гострим гнійним полісинуситом турбує:

  • порушення носового дихання, відчуття неприємного запаху;
  • головні болі, біль при поворотах, нахилах, обертанні голови;
  • гнійні виділення з носа;
  • порушення нюху;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту, погане самопочуття.

Гнійне запалення придаткових пазух носа — дуже серйозне і небезпечне захворювання. Воно може спричинити за собою тяжкі орбітальні і внутрішньочерепні ускладнення. Найчастіше це погіршення зору, запалення оболонок мозку (менінгіт), ураження черепних нервів, тромбоз синуса та інші. Тому гострий гнійний полісинусит не терпить зволікання в діагностиці та лікуванні.

Гострий гнійний полісинусит та діагностика захворювання

Діагноз встановлюють тільки на підставі комплексного обстеження хворого, аналізу клінічних даних, бактеріологічного дослідження, рентгенографії і комп’ютерних томограм. Так як часто результатів рентгенографії черепа в прямій і бічній проекції недостатньо для встановлення правильного діагнозу і вони вимагають доповнення. У таких ситуаціях на допомогу приходить КТ при гострому гнійному полісинуситі. Комп’ютерна томографія в повній мірі задовольняє вимоги клініцистів-оториноларингологів. Адже при дослідженні застосовують різні укладання, що дозволяють найбільш точно встановити наявність і характер патології пазух. Цей метод хороший для обстеження порожнистих і кісткових структур, заповнених повітрям, рідиною або гноєм.

У чому цінність КТ дослідження при гострому гнійному полісинуситі

КТ при гострому гнійному полісинуситі та інших запальних захворюваннях пазух носа в даний час популярна через свою високу інформативність та об’єктивність. Гострий гнійний полісинуситЙмовірно, за допомогою цього методу дослідження можна швидко і безболісно отримати дані про стан верхньощелепних (гайморових), лобових, клиновидних пазух і ґратчастих осередків і судити про наявність в них гною або крові. Саме тому комп’ютерна томографія придаткових пазух носа вважається золотим стандартом дослідження при синуситах. Сучасні технології дозволяють селективно (пошарово) відобразити на знімках контури об’єкта, його структуру і щільність. Нічого не вислизне від пильного погляду досвідчених фахівців, адже товщина зрізу становить всього 1-2 міліметри. КТ при гострому гнійному полісинуситі володіє високою роздільною можливістю для виявлення запальних захворювань навколоносових пазух.

Дослідження дозволяє візуально оцінити і задокументувати стан складного рельєфу порожнини носа і синусів, оцінити їх обсяг і глибину. КТ дозволяє визначити невидимі неозброєним оком запальні зміни, оцінити динаміку патологічного процесу і вчасно діагностувати захворювання. Проведення КТ при гострому гнійному полісинуситі необхідно також, щоб з’ясувати показання для пунктирування пазух, ендоскопічних маніпуляцій та оперативних втручань.