Як КТ скроневих кісток черепа допоможе при зниженні слуху?

Зниження слуху – це поширена проблема, яка зустрічається як серед людей похилого віку, так і серед молодих людей. За даними ООН, понад 5% населення Землі страждають на приглухуватість. З чого випливає, що ігнорувати ознаки погіршення слуху в жодному разі не можна.

Що таке слуховий аналізатор?

Цей орган слуху є одним із найскладніших органів чуття. Він ділиться на три частини, до яких входять внутрішнє та середнє вухо, а також зовнішнє. При нормальному слуху до вуха потрапляє звук крізь зовнішній слуховий прохід. В результаті чого перетинка коливається і передає імпульси слуховим кісточкам, які знаходяться в середньому вусі. Далі звукові хвилі переходять у внутрішнє вухо (равлик), де розташовується чутливо передвірно-равликовий нерв. Тут звук трансформується в нервовий сигнал і перенаправляється в головний мозок.

Які є причини погіршення слуху?

КТ при снижении слухаІснує ряд різних причин, через які може погіршуватися слух – від уроджених до інфекційних, тощо. Фахівці поділяють дані фактори на такі анатомічні зони:

  1. Нейросенсорна глухота, у якій уражається звукосприятливий апарат: внутрішнє вухо, предравно-равликовый нерв і слуховий центр мозку.
  2. Кондуктивна глухота, коли звук погіршується у слуховому проході чи середньому вусі. Саме тут розташовуються слухові труби (кісточки).
  3. Змішана приглухуватість, при якій поєднуються вищезгадані проблеми.

Варто зазначити, що діагностика та лікування приглухуватості – це компетенція лікаря-сурдолога.

КТ при діагностиці погіршення слуху

При приглухуватості застосовується певна послідовність діагностики, до якої входять такі етапи:

  • збір анамнезу та з’ясування симптомів;
  • тест, під час якого використовується шепіт;
  • перевірка щодо слухового сприйняття;
  • анкетні опитування;
  • аудіограма;
  • різні методи візуалізації.

КТ височных костейСаме візуалізація – це критичний крок за більшості форм приглухуватості. Сьогодні фахівці віддають перевагу діагностиці за допомогою КТ.

Так, щоб підтвердити або спростувати змішану, або кондуктивну приглухуватість, фахівець спрямовує на комп’ютерну томографію скроневих кісток. За допомогою даного дослідження можна зробити оцінку кісткового провідного шляху звуку, а також виявити ті чи інші утворення (остемоми, екзостози).

Екзостози утворюються на поверхні кістки та є доброякісними. Найчастіше вони з’являються при постійному впливі з холодною водою. Дану хворобу також називають «вухом серфера», вона носить двосторонній характер.

Остеоми утворюються на кістках і мають односторонній характер. Що стосується клінічних та рентгенологічних виявлень – вони досить різні.

Також КТ може використовуватися при діагностиці отоспогігіозу – захворювання, яке викликає сенсорний або змішаний тип приглухуватості.