Як проходить комп’ютерна томографія

Комп’ютерна томографія – особливий сучасний метод рентгенологічного дослідження, який дозволяє візуалізувати внутрішні структури організму. Як проходить комп’ютерна томографія? Сканер працює за принципом постійного обертання з віялоподібним розходженням променів. Пацієнту всього лише потрібно нерухомо лежати на столі, а інформація буде формуватися в зображення вже на комп’ютері. У деяких випадках може знадобитися введення контрастної речовини внутрішньовенно. Перед обстеженням обов’язково повідомте лікаря про протипоказання та про індивідуальні реакції на препарати. Повідомте про вагітність, грудне вигодовування, захворюваннях щитовидної залози, нирок, алергії на препарати йоду. Надайте дані попередніх томограм для порівняння, повідомте про хірургічні втручання або променеву терапію в зоні обстеження. Залежно від зони дослідження за кілька днів Вам можуть призначити спеціальну дієту, яка виключає чорний хліб, сирі овочі і фрукти, газовані напої.

Як проходить комп’ютерна томографія

Багато пацієнтів перед обстеженням побоюються відчути дискомфорт і хворобливі відчуття. Насправді процес проходить абсолютно безболісно. Незручність може викликати тверда поверхня стола, некомфортна температура середовища, про що ви можете повідомити оператору і скорегувати її для вашого максимального комфорту. Приходьте на дослідження в зручному одязі. Під час сканування потрібно лежати нерухомо, від цього залежить чіткість зображень.

Побічні реакції на введення контрастної речовини зустрічаються досить рідко. Іноді під час введення контрастної речовини в роті може виникнути металевий присмак, відчуття жару або оніміння, але це не є алергічною реакцією. У більшості випадків це суб’єктивні відчуття, пов’язані з тривогою і страхом перед обстеженням. Обов’язково повідомте лікаря, якщо Ви відчуваєте неприємні симптоми. Дослідження може бути призупинено або припинено в будь-який момент, якщо того вимагає ситуація. Уточніть у лікаря, який питний режим Вам необхідно дотримуватися після дослідження. З цього приводу не можна дати загальної рекомендації, так як необхідно враховувати всі індивідуальні особливості та захворювання. При дослідженні комп’ютерної томографії необхідний контроль Вашого дихання. Вам будуть повідомляти, якщо перед новим зрізом необхідно вдихнути і затримати дихання на кілька секунд. Це необхідно для підвищення чіткості одержуваних зображень. Зрозуміло, це теж не принесе Вам ніяких хворобливих відчуттів.

Хворобливі відчуття і шкідливий вплив при КТ

Також пацієнтів турбує шкідливий вплив рентгенівського опромінення під час проведення КТ. Однак цей страх можна зменшити, порівнявши діагностичне випромінювання з природним радіаційним фоном або дозою випромінювання, яку одержують при польотах авіаційним транспортом. Звичайна людина отримує до 2-3 мЗв на рік, просто перебуваючи на вулиці в сонячну погоду. Організм вміє адаптуватися до навантаження такого роду. Тому рентгенівське опромінення при скануванні можна вважати відносно невеликим і безпечним. Досягти небезпечної порції радіації складно, не варто цього боятися. Зрозуміло, дозу випромінювання коригують індивідуально в залежності від розмірів пацієнта і зони обстеження. Сучасні діагностичні апарати щадять організм, тому великого приводу для занепокоєння немає.