КТ кистей рук: як і навіщо проводять?

КТ кисти руки в ЗапорожьеКомп’ютерна томографія кистей рук – сучасний ефективний діагностичний метод, який широко застосовують у медичній практиці для дослідження структурних особливостей кисті руки. Проведення такої процедури уможливлює виявлення травм, відхилень від нормального розвитку та інших захворювань досліджуваної ділянки.

КТ, як медична процедура, широко застосовується для детальної візуалізації кісткових структур, отож таким чином лікар може детально вивчити тверді ділянки кисті. Принцип дії такої процедури полягає у застосуванні рентгенівського опромінення для отримання багатошарового та об’ємного зображення внутрішніх структур. Комп’ютерна томографія є універсальним та високоточним діагностичним методом, що дозволяє виявити широкий спектр патологій. До того ж це цілком безпечна неінвазивна процедура, яка не призводить до ускладнень та є економічно ефективною. Променеве навантаження – мінімальне, тож дозволяється проведення дослідження кілька разів.

 

Що видно на КТ кисті руки?

 

Что видно на КТ кистиРентгенівське опромінення під час КТ чудово візуалізує кісткові структури. Фахівець може виявити зміни кісток, суглобів, аномалії розвитку, дегенеративні та деструктивні процеси та різні новоутворення.

Для досягнення кращої та детальнішої візуалізації за необхідності КТ проводять з застосуванням контрастної речовини.

 

Що краще КТ чи МРТ кисті руки?

 

КТ та МРТ є зовсім різними діагностичними процедурами, які призначаються індивідуально для кожного пацієнта за наявності відповідних показань. Принцип дії КТ базується на застосуванні рентгенівського опромінення, тоді як МРТ полягає у створенні сильного магнітного поля, явища ядерного магнітного резонансу.

Обидві процедури проводять для візуалізації органів, кісток та інших тканин. МРТ застосовують здебільшого для отримання деталізованого зображення тканин мозку, хребта, суглобів, серця, м’язів або новоутворень, тож таким чином можна краще вивчити функціональні особливості внутрішніх структур. КТ же частіше застосовують для вивчення кісток, тож цей метод є особливо ефективним для виявлення кісткових травм та різних пошкоджень, деструктивних та запальних уражень кісток.

 

Як роблять КТ кисті рук?

 

Особливі етапи підготовки до проведення такої процедури не передбачені. Перед початком обстеження пацієнту лиш необхідно зняти з тіла усі металічні предмети, після чого лягти на пересувний стіл томографа та зайняти нерухоме положення. Навіть незначні порухи можуть суттєво вплинути на якість отриманих зображень і результатів обстеження.

Отож далі пересувний стіл переміщують всередину кільцевої частини томографа і починається сканування досліджуваної ділянки. У цей момент кільце обертається навколо кисті, а зображення формується на комп’ютері. Весь процес є повністю безболісним та безпечним. Тривалість процедури може варіюватися від 5 до 30 хвилин залежно від обставин. Одразу після процедури пацієнт може отримати готові знімки та отримати висновок з результатами.

КТ не рекомендують проводити вагітним жінкам, або тим, які годують груддю. Також протипоказаннями є тяжкі захворювання щитоподібної залози або патології нирок у стані декомпенсації.

 

У яких випадках призначають КТ кистей рук?

 

Пройти КТ кисти в ЗапорожьеКТ кистей рук призначається лікарем у наступних випадках:

  1. Тріщини та переломи пальців.
  2. Артрит, артроз.
  3. Переломи дистального відділу передпліччя.
  4. Системні захворювання та пошкодження кисті при них (дерматоміозит).
  5. Обмежена рухливість кисті.
  6. Скупчення рідини в суглобовій порожнині.
  7. Інфекційні ураження.
  8. Біль, хрускіт, труднощі при згинанні та розгинанні кисті.
  9. Підозра на формування доброякісних чи злоякісних новоутворень.
  10. Аномалії розвитку суглобів.
  11. Травматичні пошкодження суглобів.
  12. Вовчак та ревматоїдний артрит з вираженим запаленням кисті
  13. Контроль за поточним лікуванням або після операційного втручання.