Рання КТ-діагностика розвитку пухлин

Можливості комп’ютерної томографії в діагностиці новоутворень

На жаль, рання КТ-діагностика розвитку пухлин зараз дуже актуальна. Онкологічна настороженість і уважне ставлення до свого здоров’я надзвичайно важливі для кожної людини.

Рання КТ-діагностика розвитку пухлинКТ-діагностика розвитку пухлин проводиться за допомогою рентгенівського комп’ютерного сканування. Без комп’ютерної томографії неможливо виявити онкологічні захворювання на ранніх стадіях розвитку і диференціювати вид новоутворення. За допомогою комп’ютерної томографії можна отримати знімки тонкого зрізу тканини в будь-якій проекції і побачити мінімальні патологічні зміни. Це швидкий та неінвазивний спосіб отримати зображення однієї або відразу декількох зон, що цікавлять. Принцип діагностики – це проведення пошарового рентгенологічного дослідження з комп’ютерною реконструкцією зображення завдяки круговому скануванню об’єкта.

КТ-онкоскринінг і рання КТ-діагностика розвитку пухлин

КТ-онкоскринінг проводиться із застосуванням сучасних спеціалізованих комп’ютерних програм для діагностики злоякісних пухлин, їх ідентифікації. Його застосовують також для моніторингу захворювання, пошуку метастазів в найближчих «сторожових» і віддалених лімфатичних вузлах. Комплексне обстеження може показати наявність патологічного вогнища, форму, структуру, розміри, положення, поширеність на навколишні тканини. Комп’ютерна томографія здатна також встановити природу утворень – доброякісну або злоякісну. КТ-діагностика розвитку пухлин включає в себе онкоскринінг грудної, черевної порожнин та малого таза із застосуванням контрастної речовини. Контрастна речовина надходить в кровотік і на томограмах краще візуалізуються внутрішні органи і новоутворення, що походять з різних тканин. Контрастне посилення використовується для полегшення диференціації органів один від одного і нормальних анатомічних структур від патологічно змінених за характером руху контрасту. Для контрастного посилення застосовують водорозчинні йодисті рентгеноконтрастні препарати.

В яких ситуаціях показана КТ-діагностика розвитку пухлин?

Рання КТ-діагностика розвитку пухлинПовне обстеження організму для пошуку новоутворень або метастатичних уражень дуже допомагає на доклінічних стадіях захворювання, коли симптомів ще немає. Дуже часто патологічні зміни не відповідають виразним суб’єктивним симптомам. Адже грізна хвороба, яка не щадить нікого, може виникнути в будь-який момент протягом життя. Багато новоутворень мають високі показники злоякісності і агресії, при цьому перебіг хвороби тривалий час може проходити безсимптомно. А чим раніше дослідити патологію, тим успішніше буде результат лікування і показники виживання. Особливо пильними слід бути людям із обтяженою спадковістю, якщо в родині вже зустрічалися випадки доброякісних або злоякісних новоутворень. Також, після 35 років варто обстежуватися раз на рік-півтора людям, які мають шкідливі звички. До них відносяться зловживання алкоголем, паління, схильність до стресів, регулярних порушень режиму роботи та відпочинку. На ранніх стадіях хворих можуть турбувати звичайна слабкість, втома, субфебрилітет, нудота, різке значне схуднення. Очевидно, що ці симптоми далеко неспецифічні та діагностика розвитку пухлин неможлива без якісної візуалізації. Маючи чітке уявлення про патологічні зміни органів і тканин, лікарі-клініцисти можуть вірно визначити стадію, підібрати оптимальний метод лікування та оцінити прогноз для пацієнта.