Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ-ангіографія черевного відділу аорти


Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 2300 грн
Записатися

КТ-ангіографія черевного відділу аорти - це просте і високоінформативне обстеження абдомінальної частини аорти і її відгалужень, що живлять життєво важливі органи черевної порожнини. На знімках томографії чітко видно саму аорту, а також судини, що живлять печінку, нирки, кишечник і інші органи. За допомогою сканування можна діагностувати серйозні захворювання, виявити патологічні зміни, аневризми, тромби і інші порушення.

Показання до проведення КТ-ангіографії черевного відділу аортиКТ-ангиография брюшного отдела аорты

Найчастіше сканування судин цій галузі проводять в наступних ситуаціях:

  • діагностика васкуліт;
  • підозра на аневризму;
  • синдром верхньої брижової артерії;
  • діагностика атеросклерозу;
  • синдром компресії черевного стовбура;
  • аномалії розвитку судин;
  • діагностика тромбозу;
  • некроз кишечника;
  • розшарування стінки черевної аорти;
  • порушення кровообігу;
  • планування хірургічного втручання.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії черевного відділу аорти

Дане обстеження завжди проводиться з контрастним посиленням, тому до нього потрібно готуватися. Так, як мінімум за 3 години до сканування потрібно відмовитися від прийому їжі. За добу до КТ варто відмовитися від куріння і алкогольних напоїв. Напередодні вживайте якомога більше води, щоб потім нирки швидше вивели контраст з організму. Прямо перед томографією пити не потрібно.

КТ-ангіографія черевного відділу аорти з контрастуванням

Для кращої візуалізації судин необхідно болюсное посилення, тому ангіографія завжди проводиться з контрастом. Безпосередньо перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат, який підсвічує на знімках судини і м'які тканини. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби. Болюсное посилення протипоказано вагітним жінкам, пацієнтам з нирковою недостатністю, а також людям з індивідуальною непереносимістю йоду.

Як проходить дослідження

КТ-ангиография брюшного отдела аортыПацієнту вводять внутрішньовенно контраст. Пацієнта просять зручно розташуватися на пересувний кушетці. Іноді лікарі використовують спеціальні ремені для додаткової фіксації. Рухатися під час обстеження не можна, від цього залежить якість знімків. Під час сканування кільце томографа рухається тільки в досліджуваній області, пацієнт знаходиться у відкритому просторі. Лікар спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати. Ангіографія триває не більше 15 хвилин.