Комп'ютерна томографія гомілковостопного суглоба - сучасне, швидке і ефективне обстеження даної анатомічної зони. КТ дозволяє отримати тривимірне зображення суглобових поверхонь великогомілкової та таранної кістки і суглобової щілини. На знімках чітко видно хрящові і кісткові структури, зв'язки і м'язи, судини і нервові закінчення. За допомогою сканування можна оцінити стан гомілковостопного суглоба після серйозних травм, виявити різні патології і діагностувати ряд захворювань.
Найбільш часто томографію даної області проводять в наступних ситуаціях:
Сканування кісткових структур проводиться без попередньої підготовки. Якщо ж лікарю потрібно оцінити крім самого суглоба навколишні його м'які тканини і кровоносні судини, КТ проводять з контрастом. У цьому випадку на обстеження варто пройти натщесерце, в крайньому разі, не їсти хоча б 3-4 години до томографії.
У ситуаціях, коли потрібна оцінка всіх структур гомілковостопного суглоба, комп'ютерна томографія проводиться з болюсним посиленням. Для цього пацієнтові незадовго до сканування вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат. Потрапивши в кров, речовина поширюється по всіх судинах і накопичується в м'яких тканинах. Контраст сприяє кращій візуалізації м'яких тканин на знімках КТ.
Пацієнт проходить обстеження в положенні лежачи. Ще до сканування його просять зручно розташуватися на пересувному столику, який пізніше заїде в кільцеву частину томографа. Потрібно спочатку зайняти зручну позу, тому що під час скринінгу рухатися не можна. Сам томограф не дуже великий, лежати в закритому просторі не доведеться. Під час роботи він видає характерні звуки, не варто цього лякатися. Як правило, КТ без контрасту триває кілька хвилин, з посиленням - трохи довше. За процедурою з сусідньої кімнати спостерігає лікар, в будь-який момент з ним можна зв'язатися за допомогою спикерфона.