Комп'ютерна томографія органів черевної порожнини - безболісний, швидкий та інформативний варіант вивчення стану внутрішніх органів. Вона незамінна в гепатології, абдомінальнії хірургії, терапії та інших медичних відгалуженнях. На знімках добре видно стан жовчного міхура і печінки, селезінки, шлунка і підшлункової, кровоносної системи і лімфовузлів даної області, а також частково петель кишечника.
За допомогою комп'ютерної томографії органів черевної порожнини можливо виявити різні запальні процеси, скупчення в жовчному міхурі, атрофію, пухлини, звуження жовчних проток, аномалії кровообігу та інші патологічні процеси. Крім цього за допомогою КТ можна виявити накопичення в черевній порожнині крові та рідини.
КТ допомагає діагностувати десятки серйозних захворювань. Найчастіше КТ необхідна в наступних ситуаціях:
Необхідна попередня підготовка до процедури: за добу до дослідження необхідно прийняти 76% розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрі води і розділити розчин на три рівні частини, першу частину випити в 17.00-18.00, другу - в 20.00-21.00, третю - вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.
Дуже часто КТ вимагає болюсного посилення. Воно підвищує точність знімків досліджуваних областей. Препарат вводиться внутрішньовенно. Контрастна речовина швидко поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і накопичуючись у м'яких тканинах.
Перед томографією внутрішніх органів пацієнту важливо зняти з себе всі металеві предмети. Після цього його попросять зручно розташуватися на спеціальному столі. Цей стіл заїде в кільцеву частину томографа і почнеться обстеження. У зоні томографа знаходиться тільки досліджувана область, тому пацієнт не буде знаходитися в закритому просторі. Лікар спостерігає за ходом проведення томографії в іншій кімнаті, але з ним можна підтримувати зв'язок за допомогою мікрофона. Томографія триває від 5 до 15 хвилин.