Комп'ютерна томографія органів малого таза - швидка і ефективна діагностика даної зони. За допомогою сканування реально отримати дані про стан кишечника (візуалізація часткова), сечового міхура, сечоводів, передміхурової залози у чоловіків, яєчників, матки і придатків у жінок. На знімках добре видно запальні процеси, пухлинні утворення та інші аномалії. КТ даної області поступається МРТ в плані інформативності, але значно перевершує звичайну рентгенографію.
Скринінг даної області необхідний, якщо у пацієнта спостерігаються такі симптоми і захворювання:
Попередня підготовка до процедури необхідна, а саме: за добу до дослідження необхідно прийняти 76% розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрі води і розділити розчин на рівні три частини, першу частину випити в 17.00- 18.00, другу - в 20.00-21.00, третю-вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.
Для кращої візуалізації внутрішніх органів томографію проводять з болюсним посиленням. Незадовго до процедури пацієнтові вводять спеціальний йодовмісний препарат внутрішньовенно за допомогою катетера. Речовина поширюється по кровотоку, забарвлює судини і накопичується в м'яких тканинах. Завдяки болюсному посиленню знімки виходять чіткими, на них чітко видно кровоносні судини, лімфовузли і пухлинні утворення.
Пацієнта укладають на пересувний столик і, якщо це потрібно, додатково фіксують спеціальними ременями. Безпосередньо під час обстеження кільце томографа рухається навколо пацієнта, а столик переміщається в горизонтальній площині. Під час КТ пацієнт не знаходиться в закритому просторі. Лікар стежить за томографією через скло із сусідньої кімнати. Для зв'язку з пацієнтом використовується спікерфон. Обстеження триває від 5 до 15 хвилин.