Комп'ютерна томографія придаткових пазух - метод діагностики стану придаткових пазух носа, лицьового скелета. Ці органи відрізняються особливою фізіологічною будовою, тому тільки томографія дозволяє детально вивчити стан твердих структур і м'яких тканин. КТ дає набагато більше інформації, ніж рентгенографія. МРТ поступається цьому методу діагностики, так як не підходить для обстеження твердих тканин і порожнистих органів.
Обстеження придаткових пазух проводять при:
Крім цього КТ придаткових пазух можуть призначити в процесі консервативного лікування, щоб переконатися, що воно має результат.
У більшості випадків томографію органів «вуха-горла-носа» проводять з контрастною речовиною. Знімки без контрасту приносять не набагато більше інформації, ніж звичайна рентгенографія. До звичайної томографії готуватися не потрібно. Обстеження з контрастом проводять натщесерце.
Для отримання точних даних і детальної візуалізації органів «вуха-горла-носа» використовують контрастування. Перед процедурою пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальні йодовмісні речовини. Препарат заповнює кровоносні судини і пухлинні утворення, що відразу ж відображається на знімках.
Комп'ютерна томографія придаткових пазух проходить швидко і безболісно. Пацієнту не доводиться лежати в закритому просторі, в апараті знаходиться тільки досліджувана область. І хоча лікар знаходиться в сусідній кімнаті, пацієнт може підтримувати з ним зв'язок через мікрофон. Як правило, процедура триває 5-15 хвилин. Перед обстеженням необхідно зняти з себе всі металеві предмети, включаючи зубні протези і слухові апарати.