Комп'ютерна томографія стопи - сучасний, швидкий і високоінформативний метод діагностики даної анатомічної зони. Завдяки КТ можна отримати тривимірне зображення стопи зі всіма її твердими і м'якими структурами. На знімках чітко видно фаланги пальців, плесна, гомілковостопний суглоб і інші структури. За допомогою сканування можна діагностувати безліч захворювань і травматичних ушкоджень даної області.
Проводити томографію стопи доцільно в наступних ситуаціях:
Томографія даної області не вимагає попередньої підготовки. На КТ з контрастом найкраще прийти натщесердце, між останнім прийомом їжі і процедурою має пройти як мінімум 3 години.
У деяких випадках томографію даної області проводять з болюсним посиленням. Контраст потрібен, наприклад, при онкопошуку, тому що він накопичується в м'яких тканинах і добре візуалізує різні новоутворення. Перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісний препарат, який миттєво поширюється по кровотоку, фарбуючи судини і м'які тканини. Виводиться контраст природним шляхом протягом доби.
Болюсна речовина протипоказана вагітним жінкам, хворим на цукровий діабет важкої форми, ниркову недостатністю і індивідуальну непереносимість йоду. Під час лактації робити КТ з контрастом небажано, але допустимо. В цьому випадку доведеться відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.
Пацієнту потрібно зняти всі металеві предмети і зручно розташуватися на пересувному столі. Він заїде в апарат КТ, але в кільці томографа виявляться тільки стопи. Пацієнту не доведеться перебувати в закритому просторі. Вкрай важливо зберігати спокій і нерухомість, від цього залежить якість знімків. Персонал спостерігає за процедурою з сусідньої кімнати. Як правило, комп'ютерна томографія стопи триває кілька хвилин.