Комп'ютерна томографія кульшових суглобів - простий, швидкий і високоінформативний діагностичний метод, що дозволяє візуалізувати наявні аномалії розвитку суглоба, пухлинні і запальні процеси, а також переломи. За допомогою томографії можна обчислити розмір стегнової головки і відстань між суглобовими поверхнями.
Сканування кульшових суглобів необхідно при травмах і вікових змінах. Найчастіше це обстеження проводять в наступних ситуаціях:
Пацієнту варто заздалегідь дізнатися, з контрастом буде проводитися томографія або без нього. У першому випадку готуватися потрібно, а ось у другому - ні. Якщо заплановано дослідження з болюсним посиленням, за кілька годин до нього варто відмовитися від прийому їжі. Варто відзначити, що вагітним жінкам робити КТ з контрастом заборонено. Годуючим матерям також краще утриматися від такої процедури, або ж не годувати дитину грудьми як мінімум добу після обстеження.
Якщо лікаря цікавлять не тільки кісткові структури кульшових суглобів, а й навколишні їх судини і м'які тканини, необхідна томографія з болюсним посиленням. У цьому випадку, за кілька хвилин до сканування, пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Речовина швидко забарвить судини і м'які тканини, завдяки чому, вони набагато краще візуалізуються на знімках КТ.
Сканування проводять в спеціальній кімнаті з томографом. Варто відзначити, що кільце томографа покриває тільки досліджувану область, закритий простір пацієнтові не загрожує. Перед процедурою потрібно зняти з себе всі металеві предмети. Далі пацієнта покладуть на спеціальний пересувний стіл і при необхідності додатково зафіксують ременями. Рухатися під час томографії не можна, інакше фотографії можуть бути нечіткими. КТ кульшового суглоба без контрасту триває кілька хвилин, з посиленням - 20 хвилин максимум.