Комп'ютерна томографія скроневих кісток - неінвазивний і найбільш ефективний метод діагностики даної анатомічної зони. КТ дає вичерпну інформацію про будову і стан скроневих кісток, соскоподібного відростка, пористих структур, а також середнього і внутрішнього вуха, слухового проходу. На знімках видно навіть незначні морфологічні зміни і новоутворення. Рентгенографія менш інформативна, а МРТ не підходить для обстеження кісткових структур.
Томографію скроневих кісток проводять у разі травм і переломів. Планове обстеження призначають в наступних ситуаціях:
Найчастіше томографію скроневих кісток проводять без контрасту. Готуватися до процедури не потрібно. Якщо ж лікар наполягає на скануванні з болюсним посиленням, то необхідно за 3 години до дослідження припинити прийом їжі. Вагітним жінкам контраст протипоказаний. Для матерів-годувальниць небажаний, але припустимий. Тільки після процедури потрібно відмовитися від годування грудьми як мінімум на добу.
У рідкісних випадках, коли лікарю потрібно отримати вичерпну інформацію про м'які тканини і судини скроневої області, КТ скроневих кісток проводиться з контрастним підсиленням. Пацієнту вводять внутрішньовенно йодовмісних препарат. Речовина поширюється по організму, фарбуючи судини і м'які тканини, завдяки чому вони краще візуалізуються на знімках. Контраст виводиться з організму природним шляхом протягом доби.
Комп'ютерна томографія не примушує пацієнта знаходитись в закритому просторі. Кільце томографа обертається тільки навколо досліджуваної області. У цей час пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Рухатися під час сканування можна, тому потрібно спочатку зайняти зручну позу. За процесом томографії спостерігає лікар, що знаходиться в сусідній кімнаті. Зв'язок між лікарем і пацієнтом підтримується за допомогою спикерфона. Як правило, томографія триває всього кілька хвилин, процедура з контрастом займає трохи більше часу.