Комп'ютерна томографія заочеревинного простору - найбільш точний і простий метод діагностики нирок, наднирників, сечового міхура, лімфовузлів і судин. Сканування дозволяє отримати достовірну інформацію про будову і стан органів ретроперитонеального простору. За допомогою КТ можна виявити камені, пухлини і кісти, крововиливи, вроджені аномалії та інші порушення.
Томографію даної області призначають в наступних ситуаціях:
Сканування даної області вимагає попередньої підготовки. За добу до КТ потрібно випити 76% розчин Тріомбрасту. Для цього необхідно розвести ампулу препарату в 1,5 літрі води і розділити отриману суміш на три порції. Пити в такий спосіб:
Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до дослідження.
Сканування органів ретроперитонеального простору проводять з болюсним посиленням. Це необхідно для кращої візуалізації м'яких тканин і судин. В цьому випадку безпосередньо перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Контрастна речовина швидко поширюється по організму, фарбуючи судини і м'які тканини. Виводиться контраст природним шляхом протягом доби.
Під час томографії пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Важливо спочатку зайняти зручну позицію, так як рухатися в процесі сканування не можна. У деяких випадках діагности використовують спеціальні ремені для додаткової фіксації. Кільце томографа обертається тільки навколо зони дослідження, тому пацієнт знаходиться у відкритому просторі. З сусідньої кімнати за процедурою спостерігає лікар. Для зв'язку використовується спікерфон. Томографія з посиленням триває до 15 хвилин.