Послуги
КТ голови
КТ хребта
КТ суглобів
КТ кінцівок
КТ-ангіографія
КТ внутрішніх органів
КТ шиї, гортані КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) КТ-діагностика пневмонії КТ-діагностика торакальної травми КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) КТ органів малого таза КТ-урографія (пошук конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура) Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів грудної та черевної порожнин Онкоскринінг 2-х зон. КТ органів черевної порожнини та малого таза Онкоскринінг 3-х зон.  КТ органів грудної та черевної порожнин, малого таза Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (без додаткового контрастування пацієнтам з вагою меньше 70 кг) Онкоскринінг 4-х зон. КТ головного мозку або шиї, органів грудної та черевної порожнин, малого таза (з додатковим контрастуванням пацієнтам з вагою більше 70 кг) Пошук метастазів в кістках та легенях (ребра, грудина, грудний і поперековий відділи хребта, кістки таза)

КТ органів заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур)


Вартість без контрасту: недоцільно
Вартість з в/в контрастом: 2400 грн
Записатися

Комп'ютерна томографія заочеревинного простору - найбільш точний і простий метод діагностики нирок, наднирників, сечового міхура, лімфовузлів і судин. Сканування дозволяє отримати достовірну інформацію про будову і стан органів ретроперитонеального простору. За допомогою КТ можна виявити камені, пухлини і кісти, крововиливи, вроджені аномалії та інші порушення.

Показання до проведення КТ заочеревинного простору

кт органов забрюшинного пространстваТомографію даної області призначають в наступних ситуаціях:

  • аномалії розвитку;
  • біль в області попереку;
  • кістозні утворення;
  • наявність крові в сечі;
  • метастази у внутрішні органи і лімфовузли;
  • конкременти сечовивідних шляхів;
  • пухлини внутрішніх органів;
  • пієлонефрит та інші запальні захворювання нирок;
  • травми, особливо внаслідок ДТП;
  • планування хірургічного втручання.

Підготовка до проведення КТ заочеревинного простору

Сканування даної області вимагає попередньої підготовки. За добу до КТ потрібно випити 76% розчин Тріомбрасту. Для цього необхідно розвести ампулу препарату в 1,5 літрі води і розділити отриману суміш на три порції. Пити в такий спосіб:

  • 1-у частину - з 17:00 до 18:00;
  • 2-у частину - з 20:00 до 21:00;
  • 3-ю частину - вранці в день процедури.

Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до дослідження.

КТ заочеревинного простору з контрастуванням

Сканування органів ретроперитонеального простору проводять з болюсним посиленням. Це необхідно для кращої візуалізації м'яких тканин і судин. В цьому випадку безпосередньо перед обстеженням пацієнтові вводять внутрішньовенно йодовмісний препарат. Контрастна речовина швидко поширюється по організму, фарбуючи судини і м'які тканини. Виводиться контраст природним шляхом протягом доби.

Як проходить дослідження

кт органов забрюшинного пространстваПід час томографії пацієнт лежить на спеціальній пересувній кушетці. Важливо спочатку зайняти зручну позицію, так як рухатися в процесі сканування не можна. У деяких випадках діагности використовують спеціальні ремені для додаткової фіксації. Кільце томографа обертається тільки навколо зони дослідження, тому пацієнт знаходиться у відкритому просторі. З сусідньої кімнати за процедурою спостерігає лікар. Для зв'язку використовується спікерфон. Томографія з посиленням триває до 15 хвилин.