Комп'ютерна томографія онкозахворювань - комплексне обстеження організму з метою виявити або виключити наявність пухлинного утворення і метастазів. Процедура проводиться для контролю лікування онкопатології та може бути і профілактичною, так як призначають її переважно здоровим людям на безсимптомних стадіях. На знімках КТ скринінгу можна побачити стан органів грудної та черевної порожнин і малого таза. Томографія - кращий спосіб ранньої діагностики, так як на знімках видно навіть утворення з розмірами до 1 мм.
Томографію онкозахворювань рекомендується проводити не рідше, ніж раз в 1-1,5 року. Згідно зі статистикою ВООЗ, лікування раку 1-ї стадії в 93% закінчується успішно. Пацієнти з онкологією 2-ї стадії виживають в 75% випадків, а 4-ї стадії - в 45%. Не варто відмовлятися від комп'ютерної томографії онкоскринінгу пацієнтам:
Обов'язково варто пройти обстеження всім, хто тривалий час спостерігає такі симптоми:
Необхідна попередня підготовка до процедури, а саме: за добу до дослідження необхідно прийняти 76 % розчин Тріомбрасту (для цього ампулу препарату (20 мл) необхідно розвести в 1,5 літрах води і розділити розчин на три рівні частини, першу частину випити в 17.00-18.00, другу - в 20.00-21.00, третю - вранці (вночі пити не потрібно)). Також необхідно припинити прийом їжі за 3 години до початку дослідження.
Для кращої візуалізації внутрішніх органів і отримання більш точної інформації томографію проводять з контрастним підсиленням. Незадовго до обстеження пацієнту вводять внутрішньовенно спеціальний йодовмісних препарат. Контраст швидко поширюється по кровотоку, потрапляє в судини і м'які тканини, завдяки чому на знімках добре видно різні новоутворення.
Пацієнту необхідно зняти з себе всі предмети, що містять метал, включаючи зубні протези і слухові апарати. Далі пацієнт зручно розташовується на спеціальному столі. Під час процедури вкрай важливо зберігати нерухомість. Безпосередньо під час обстеження кільце томографа обертається навколо столу з пацієнтом, а сам стіл рухається в горизонтальній площині. Лікар спостерігає за пацієнтом з сусідньої кімнати через скло. Вони можуть спілкуватися один з одним за допомогою спикерфона. КТ скринінг триває до 20 хвилин.