Антелістез хребця: причини та методи лікування

Антелістез хребця – це патологія, що характеризується зміщенням хребця вперед. Як правило, антелістез розвивається у поперековому відділі хребта. З’являється антелістез хребця через тривале надмірне навантаження на хребет, дегенеративні зміни у хрящі, травматичні пошкодження хребетного стовпа та патологічні зміни у кістках.

 

Як визначити ступінь антелістезу?

 

Antelistez-pozvonka-stadiiЗа ступенем зміщення хребця розрізняють наступні 4 стадії антелістезу:

  • 1 ступінь. Задня частина зміщеного хребця розташовується на ¼ проти нижчого хребця.
  • 2 ступінь. Зміщення відбувається на ½.
  • 3 ступінь. Зміщення відбувається на ¾.
  • 4 ступінь. Зміщення відбувається більше ніж на ¾ . Інколи стається повне зміщення хребця.

Для точної діагностики антелістезу фахівці призначають комп’ютерну томографію. На сьогодні КТ вважається одним з найефективніших діагностичних методів для отримання повної інформації про будову та стан кісткових тканин. За допомогою проведення такої процедури фахівець може детально дослідити структурні елементи хребта, особливості положення міжхребцевих дисків, суглобів, а також виявити аномалії розвитку, захворювання дегенеративного характеру та будь-які травматичні пошкодження.

Записатися на комп’ютерну томографію ви можете у ЦКТ «Преміум» у Запоріжжі. Діагностичний центр послуговується сучасними методами та підходами щодо надання діагностичних послуг, тож саме тут ви можете якісно, ефективно, безболісно та безпечно пройти КТ будь-якого типу для отримання інформації про стан внутрішніх структур.

 

Чим загрожує зміщення хребців?

 

Antelistez-pozvonka-chto-etoЗагалом, зміщення хребців, або спондилолістез, поділяється на кілька видів відповідно до того, у яку сторону зміщено верхній хребець проти нижнього.

  1. Антеспондилолістез. Характеризується зміщенням верхнього хребця вперед.
  2. Ретроспондилолістез. Характеризується зісковзуванням хребця назад.
  3. Латероспондилолістез. Характеризується зміщенням верхнього хребця в праву або ліву сторону.

Головна небезпека зміщення хребців полягає у деформативних змінах хребта, звуженні хребтового каналу та здавленні нервових корінців.

 

Як відчувається зміщення хребців?

 

Зміщення хребців, незалежно від типу, характеризується ниючим болем в ураженій ділянці, що стає інтенсивнішим при фізичному навантаженні чи перебуванні у тому самому положенні тривалий час. Водночас симптоми можуть різнитися залежно від того, який хребець зміщений, що й визначає який відділ спинного мозку витримує тиск.

Основними симптомами зміщення хребців є деформація грудної клітки, слабкість м’язів ніг, больовий синдром в шиї та спині, запаморочення, головний біль, відчуття напруження у підколінному сухожиллі, зниження рухливості у поперековому відділі.

 

Чи можна виправити зміщення без операції?

 

Antelistez-pozvonka-lechenie-v-ZaporozheНеобхідності в оперативному втручанні можна уникнути, якщо вчасно звернутися до лікаря-невролога, нейрохірурга, вертебролога чи ортопеда. Для лікування зміщення хребців застосовують консервативні методи, до яких належать мануальна терапія, механічний масаж та фізіотерапевтичні процедури. Також при зміщенні хребців пацієнту призначають носіння спеціального корсета для підтримання хребта у нормальному положенні.

Для профілактики виникнення такої патології потрібно займатися фізкультурою, підтримувати вагу у межах норми та уникати підняття важких предметів. Варто пам’ятати, що зміщення хребців на початковому етапі успішно піддається лікуванню, тож надзвичайно важливо вчасно отримати кваліфіковану медичну допомогу.