Болі у спині: допомога та профілактика

Болі у спині приносять великий дискомфорт і суттєво обмежують рухову активність, позбавляючи людину можливості насолоджуватися життям повною мірою. Біль такого характеру може мати різну локалізацію, проявлятися різною інтенсивністю та симптомами.

До групи ризику виникнення такого симптому належать як люди з малорухливим способом життя (офісні працівники, домогосподарки, фрілансери, водії), так і ті, хто регулярно має високу фізичну активність (вантажники, професійні спортсмени, монтажники тощо).

Біль у спині може виникнути через наступні причини:

  1. Фізичні навантаження на м’язи спини.
  2. Постійне тривале перебування в одному положенні.
  3. Загострення вже наявних травм спини.
  4. Захворювання хребта (остеохондроз, міжхребцева грижа, протрузія).
  5. Порушення постави (сколіоз, кіфоз, лордоз).
  6. Ураження нервової системи (спинного мозку, корінців, периферичних нервів).
  7. Переохолодження, протяги, купання в холодній воді.
  8. Перенапруження нервової системи через стрес чи інші психологічні проблеми.

 

Як запобігти появі болю в спині?

 

КТ в Запорожье

Профілактичні заходи є ефективними для запобігання виникнення захворювань, що призводять до болю в спині. Тож варто:

  1. Уникати стресів та приділяти достатньо часу відпочинку.
  2. Урегулювати рівень фізичних навантажень.
  3. Проходити регулярні чек-апи.
  4. Підтримувати нормальну вагу.
  5. Не робити різких рухів шиї, корпусу тіла та попереку.
  6. Стежити за поставою.
  7. Обирати лише зручний пружний ортопедичний матрац і спати на низькій подушці.
  8. Не підіймати тяжкості.

 

Найпоширеніші захворювання спини

 

Заболевания спиныБолі в спині можуть свідчити про наявність таких захворювань спини:

  1. Радикуліт – вид запального захворювання нервових корінців спинного мозку. Може локалізуватися у шийному, плечовому, грудному, поперековому відділах хребта. Радикуліт виникає раптово внаслідок травми чи перенапруження м’язів спини, має швидкий перебіг, а у разі переходу в хронічну стадію може призвести до атрофічного паралічу ураженої кінцівки, інфаркту спинного мозку.
  2. Остеохондроз – захворювання, що характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами у міжхребцевих дисках, що супроводжуються гострим болем у спині, попереку, шиї. Найчастіше остеохондроз зустрічається у людей з малорухливими способом життя, зайвою вагою та порушеннями постави.
  3. Протрузія диска – це патологічний стан, при якому відбувається випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця. Симптоми протрузії: печіння в хребті, біль у шиї, попереку, в грудній клітині, між лопатками, слабкість у м’язах, оніміння та тремтіння кінцівок.

 

Як зміцнити спину, щоб вона не хворіла?

 

Для зміцнення м’язового корсета та підтримання здоров’я спини навіть після лікування, що передбачало медикаментозну терапію, необхідно регулярно виконувати фізичні вправи (мостик, розгинання, вигинання спини тощо). Медичний масаж та фізіотерапевтичні процедури раз в пів року також сприяють зняттю м’язової напруги та покращенню кровообігу. Зрештою, для зміцнення спини ефективним є плавання, що до того ж допомагає підтримати тонус тіла та підвищити імунітет.

Своєчасна діагностика допоможе вам запобігти виникненню та розвитку серйозних захворювань і сприятиме підтриманню здоров’я хребта. Звернувшись до ЦКТ Преміум, ви зможете записатися на комп’ютерну томографію, що є інформативним методом дослідження стану кісткових тканин, міжхребцевих дисків та навколишніх м’яких тканин.