КТ — це дуже важлива та нескладна процедура, за допомогою якої можна досить швидко оцінити стан організму та перевірити усі внутрішні органи людини. КТ дає можливість виявити тяжкі захворювання на ранніх стадіях. Підготовка при дослідженні без введення контрасту проводиться тільки в окремих випадках, але бувають випадки, коли підготовка до проведення КТ повинна проводитися дуже серйозно і за правилами, щоб після обстеження результати були точними, а знімки не спотвореними.
Ця підготовка до обстеження, напевно, вважається найважчою і найдовшою за часом, займає вона десь 2-3 дні. Найголовніше при обстеженні цієї області – це дієта. Потрібно прибрати зі свого раціону продукти харчування. що викликають бродіння та надмірне газоутворення у кишківнику. Продукти, які потрібно виключити в процесі підготовки до обстеження КТ: булочні вироби, хліб, всілякі газовані напої, молоко, сік, цукерки, боби, сирі овочі. У той же день, коли проходитиме обстеження або напередодні ввечері, можна вживати таку їжу як пюре, легкі овочеві супи, кисіль. Саме обстеження потрібно проводити натще, крайнє вживання їжі має бути як мінімум за 3-4 години до процедури. А також для кращої візуалізації прийняти препарат за схемою, назву та кратність прийому озвучить адміністратор під час запису.
Для того, щоб зображення внутрішніх органів малого тазу були інформативними, потрібно:
Перед КТ обстеженням слід стежити за рівнем заповнення сечового міхура, щоб результати знімків були більш інформативними. Для цього десь за годину до КТ обстеження потрібно випити літр звичайної води без газу та не ходити до туалету, щоб сечовий міхур був у міру заповненим.
Пацієнту бажано надати попередні результати проведених досліджень, якщо такі є. Комп’ютерну томографію найкраще проходити в комфортному та вільному одязі, буває, що лікар в індивідуальних випадках може попросити оголити ту чи іншу область обстеження. Також не варто забувати, що потрібно буде зняти з себе всі металеві предмети та прикраси для більш інформативного результату обстеження. Якщо у вас є кардіостимулятор, він не буде протипоказанням до проведення КТ, але потрібно обов’язково попередити про його наявність медичний персонал перед обстеженням. Наприклад, під час обстеження грудей кардіостимулятор може видавати перешкоди, які впливатимуть на результати КТ.
Зони, які не вимагають підготовки до комп’ютерної томографії:
– КТ головного мозку та черепа.
– КТ грудної клітки.
– КТ придаткових пазух.
– КТ опорно-рухового апарату.
Комп’ютерна томографія в медичному центрі «Преміум», у місті Запоріжжі, надасть комфортні умови для проходження обстеження, а фахівці нашого центру зроблять професійну оцінку результатів, які ви зможете забрати найближчим часом, як тільки рентгенолог зробить висновок, точний час, коли буде готовий опис повідомить персонал після проведення дослідження.