У яких випадках лікар може призначити КТ органів малого таза у жінок?

КТ органів малого таза – це сучасний діагностичний метод, за допомогою якого можна точно візуалізувати органи статевої та сечовидільної системи жінки в різних площинах. Такий спосіб полягає у застосуванні рентгенівського проміння для вивчення структурних особливостей сечового міхура, сечоводів, яєчників, матки та придатків.

КТ в ЗапорожьеТаке дослідження призначається лікарем у наступних випадках:

  1. Травми внутрішніх органів.
  2. Підозра на злоякісні та доброякісні новоутворення органів малого таза.
  3. Підозра на скупчення рідини і крові в малому тазі.
  4. Біль, локалізований у животі чи малому тазі.
  5. Сечокам’яна хвороба.
  6. Грижа.
  7. Запальні процеси в органах малого таза та тканинах, що прилягають до них.
  8. Аномалії розвитку органів малого таза.
  9. Абсцеси малого таза.
  10. Непрохідність кишківника.
  11. Патології судин.
  12. Швидка втрата ваги без причини.
  13. Детальна діагностика перед хірургічним втручанням.

Що входить до КТ органів малого таза у жінок?

До КТ органів малого таза у жінок входять:

  • КТ ділянки кишківника, що знаходиться у малому тазу.
  • КТ сечового міхура.
  • КТ матки та придатків.
  • КТ яєчників.
  • КТ сечоводів.

Що показує КТ органів малого таза у жінок

В каких случаях врач может назначить КТ органов малого таза у женщин?Проведення КТ органів малого таза у жінок дозволяє точно та ефективно діагностувати захворювання органів малого таза. Детальна візуалізація досягається завдяки застосуванню рентгенівських променів, в результаті чого лікар отримує пошарові тривимірні знімки певної ділянки. Таким чином фахівець має змогу проаналізувати зображення не тільки тканин органів, а також судин і кісток малого таза.

Абсолютні протипоказання до проведення процедури відсутні. До відносних протипоказань належать вагітність, ниркова недостатність, захворювання щитоподібної залози, надмірна вага тіла (понад 130 кг). Також здійснення комп’ютерної томографії неможливе, якщо пацієнт перебуває у стані, через який не може залишатися у непорушному положенні (тремор, нервові розлади, психічні відхилення, стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння).

Що краще УЗД чи КТ органів малого таза?

УЗД та КТ органів малого таза – це два типи досліджень, що широко застосовуються у медичній практиці. Обидві процедури призначаються лікарем індивідуально залежно від симптомів, індивідуальних особливостей та стану пацієнта.

Щоправда, ультразвукова діагностика дозволяє отримати менш деталізоване зображення досліджуваної ділянки лише в одній або двох площинках, тоді як застосування комп’ютерної томографії уможливлює вивчення органів у тривимірній площині для визначення точної локалізації травми чи новоутворення. З цієї причини КТ часто призначають як уточнювальну процедуру після проведення УЗД. Іншими перевагами КТ є:

  1. Відносна безпечність. Доза рентгенівського опромінення мінімізована, порівняно зі звичайним традиційним рентгенівським методом.
  2. Високоточна діагностика зі зниженим променевим навантаженням.
  3. Можливість проведення процедури для пацієнтів з металічними протезами, штифтами.
  4. Швидкість проведення процедури.
  5. Демократична ціна.

Скільки часу триває КТ органів малого таза?

КТ органов малого таза у женщины Приблизна тривалість КТ органів малого таза у жінок 20-30 хвилин. Обстеження проводиться з внутрішньовенним веденням контрастної речовини.

Під час процедури пацієнтка перебуває у положенні лежачи на столі томографа. Навколо досліджуваної ділянки, що сканується, починає обертатися сканер томографа, пропускаючи рентгенівські промені крізь цю ділянку і роблячи її зрізи з певними параметрами потужності. За вказівкою лікаря може бути необхідно затримати дихання.

Фахівець детально аналізує та вивчає отримані зображення для формування висновку дослідження. Після завершення процедури кожен пацієнт отримує плівку зі сканами, диск та діагностичний висновок.

Записатися на КТ органів малого таза можна у медичному центрі ЦКТ «Преміум» у Запоріжжі. Усі дослідження проводять з використанням високоточних апаратів-томографів задля отримання достовірних результатів.